Młode Polki wygrywają pierwszy mecz - po pierwszym dniu JVS Group Handball Cup

W pierwszym meczu JVS Group Handball Cupu rozgrywanego w czeskim Ołomuńcu, młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała Bułgarię 24:22. Najskuteczniejszą zawodniczką biało-czerwonych była Agnieszka Białek z AZS AWFiS Gdańsk, zdobywczyni 7 bramek.

Michał Gałęzewski

Mecz rozpoczął się od mocnego wejścia Polek, które prowadziły już 3:0. Później jednak do głosu doszły Bułgarki, mające serię 7:2 i objęły prowadzenie, które do końca pierwszej połowy powiększyły nawet do różnicy czterech bramek. W drugiej połowie ponownie to biało-czerwone zaczęły bardzo dobrze i szybko nadrobiły straty, a w 40 minucie wyszły już na prowadzenie, którego nie oddały do końca. Najskuteczniejszą zawodniczką w reprezentacji Polski była Agnieszka Białek z AZS AWFiS Gdańsk, zdobywczyni siedmiu bramek. Pięć dorzuciła Edyta Szymańska z KSS Kielce.

Bułgaria - Polska 22:24 (14:10)

Bułgaria: Nikolova, Hristova - Dobreva 10/3, Radeva 6, Rusaneva 2, Ilieva 2, Milonova 1, Paskaleva 1, Kutsa, Andreva, Stoencheva, Nikolova, Hristova, Keranova, Kemenopolska.

Trener: Hristo Koev.

Polska: Sulborska, Kędzierska - Białek 7, Szymańska 5/1, Szlija 4, Nowicka 4/1, Jędrzejczyk 3/2, Jakubowska 1, Wałcerz, Tórz, Kot, Uzar, Leszczyńska, Wójcik, Osiak.

Trener: Adam Pecold.

I połowa:
0:3, 2:3, 7:5, 10:8, 13:9, 14:10.

II połowa:
14:13, 16:17, 17:19, 18:21, 20:23, 22:24.

Sędziowie: Novotný J. - Petruška (Czechy).

Rzuty karne: Bułgaria 2/3, Polska 3/5.

Kary: Bułgaria 8 min, Polska 14 min.

Czerwone kartki: Radova (Bułgaria), Szlija (Polska).

W drugim meczu Czeszki przegrały z Austriaczkami 30:31. Co ciekawe gospodynie turnieju przegrywały do połowy już siedmioma bramkami, jednak potrafiły nawet wyjść na prowadzenie. Zabrakło jednak sił w końcówce i ostatecznie górą były podopieczne Martina Matuschkowitza.

Czechy - Austria 30:31 (11:18)

Czechy: Dederlová, Vašková - Mýlková 6, Adámková 5, Šviráková 4/1, Gebre Selassie 3, Richvalská 3/3, Burdová 2, Raková 2, Borovská 1, Ficová 1, Jedličková 1, Talašová 1, Vaňková 1. Krátká, Oroszová.

Trener: Michal Červenka.

Austria: Hämmerle, Witzani - Scheffknecht 8/2, Doppler 6, Hödl 4, Stumvoll 4/1, Kuhn 3/2, Feierle 2, Greber 1, Schimon 1, Urch 1, Wiesauer 1. Bosch, Dedic, Rauch, Riesenhuber.

Trener: Martin Matuschkowitz.