Bauhaus Liga ASOBAL: męczarnie Barcelony z outsiderem, przeciętny mecz Kamila Syprzaka

Mistrzowie Hiszpanii, FC Barcelona Lassa, była blisko pierwszej od 3,5 roku porażki w krajowej lidze. Kamil Syprzak i koledzy dopiero w ostatnich minutach rozstrzygnęli na swoją korzyść spotkanie 5. kolejki z BM Benidorm (30:27).

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

BM Benidorm - po czterech kolejkach ostatnie miejsce w tabeli bez zdobyczy punktowej. Idealny kandydat do pogromu, a przy okazji do przedłużenia trwającej 3,5 roku passy zwycięstw na hiszpańskich parkietach. Czerwona latarnia ligi niespodziewanie postraszyła wielką Barcelonę.

Gdy w 5 minucie ostatnia drużyna tabeli prowadziła 4:0, nawet miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia. Gospodarze na tym nie poprzestali. Utrzymywali różnicę bramkową z Dumą Katalonii, w barwach której spotkanie zaczął Kamil Syprzak. To nie był jednak dzień Polaka, podobnie jak całej drużyny. Obrotowy zakończył spotkanie z jednym trafieniem w trzech rzutach.

Mistrzowie Hiszpanii mieli olbrzymie problemy z powstrzymaniem Estebana Salinasa oraz reprezentanta Argentyny, Pablo Simoneta. Benidorm do przerwy sensacyjnie prowadził 17:14.

Barcelona rozkręcała się wolno, aż w końcu wróciła na swój poziom. Najpierw dzięki interwencjom Gonzalo Pereza de Vargasa nawiązała kontakt z rywalem, a na 6 minut przed końcem Kirył Łazarow wyprowadził Katalończyków na prowadzenie.

Benidorm nie popisał się w decydujących momentach i sprawił rywalom dwa prezenty. Grając bez golkipera, stracili piłkę i Victor Tomas trafił do bramki opuszczonej przez Mile Mijuskovicia. W kolejnej akcji w sytuacji sam na sam górą był de Vargas i w kontrze spotkanie właściwie rozstrzygnął Timothey N'guessan. Podopieczni Xaviera Pascuala, którzy mieli w nogach niedzielny mecz w Lidze Mistrzów z Orlen Wisłą Płock, wygrali w męczarniach 30:27 i śrubują swój rekord spotkań bez porażki.