Real Astromal - Stal Gorzów. Beniaminek wciąż niepokonany

Choć zespół z Gorzowa nie zaznał jeszcze smaku porażki, to po ostatnim spotkaniu może czuć lekki niedosyt. W 4 kolejce I ligi gr. A Stal zremisowała w Lesznie z Realem Astromal 22:22.

Damian Nowak

Po dwóch porażkach i tylko jednym zwycięstwie, szczypiorniści Realu Astromal potrzebowali punktów. Pech chciał, że do Leszna zawitała drużyna Stali Gorzów, czyli rewelacyjnego beniaminka. Goście, opromienieni remisem w Olsztynie, zamierzali podtrzymać passę nieprzegranych spotkań. Wszystko to zapowiadało, że kibice zobaczą prawdziwy mecz walki.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Po trafieniu Wojciecha Ledera Real wyszedł na prowadzenie 4:1. Później do głosu doszli jednak gorzowianie. Świetnie bronił Cezary Marciniak, a w ataku celnie trafiał Aleksander Kryszeń. W 18. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie, którego do końca pierwszej odsłony już nie oddali. Do przerwy Stal prowadziła 11:9 i po raz kolejny potwierdzała jak klasowym jest zespołem.

Początek drugiej połowy nie przyniósł praktycznie żadnych zmian w obrazie gry. Goście wciąż grali dobrze w obronie, a po trafieniu najskuteczniejszego na parkiecie Stanisława Gębali prowadzili 14:10. Szczypiorniści Realu Astromal nie złożyli jednak broni i na 12 minut przed końcem doprowadzili do remisu, by chwilę później wyjść nawet na prowadzenie 21:19. Bardzo dobrą druga połowę rozgrywał Piotr Łuczak, autor czterech trafień. Wtedy jednak znów coś się zacięło w grze gospodarzy i po trzech bramkach pod rząd gorzowianie znów prowadzili 22:21. Szczypiorniści Stali byli więc w bardzo podobnej sytuacji jak przed tygodniem w Olsztynie. Tym razem nie remis, a jedna bramka przewagi, do końca kilkadziesiąt sekund, piłka w rękach przeciwników. Udało się raz, dlaczego więc nie miałoby się udać po raz drugi? Nic z tych rzeczy. Do bramki gości trafił Władysław Makowiejew i spotkanie zakończyło się remisem. ZOBACZ WIDEO Wspaniały gest trenera Vive Tauronu. Złoty medal na licytację

Gospodarze na pewno liczyli na więcej, ale z przebiegu spotkania ten punkt na pewno cieszy trenera Macieja Wieruckiego. Beniaminek z Gorzowa pozostaje bez porażki, choć tym razem można było wywieźć z Leszna pełną pulę. Real Astromal zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli, Stal jest czwarta.

Real Astromal Leszno - Stal Gorzów 22:22 (9:11)

Real Astromal: Musiał, Kruk, Skorupiński - Przekwas 4, Makowiejew 4, Łuczak 4, Krystkowiak 3, Leder 3, Nowak 1, Giernas 1 (1/1), Szkudelski 1, Pochopień 1, Meissner, Wierucki, Bartłomiejczyk.