2. Bundesliga: błysk Polaków. Łukasz Gierak i Adam Weiner głównymi postaciami pojedynków

Miejsce w ścisłej czołówce 2. Bundesligi utrzymał TuS N-Luebbecke. Zespół Piotra Grabarczyka i Łukasza Gieraka (5 bramek) pokonał 21:16 VfL Bad Schwartau. Adam Weiner był jednym z głównych aktorów przegranego 25:26 spotkania z ThSV Eisenach.

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Spadkowicz z Bundesligi z dwoma Polakami w składzie do tej pory stracił tylko dwa punkty. W 6. kolejce ligowej TuS N-Lübbecke wygrał 21:16 z VfL Bad Schwartau, ale dla "polskiego" zespołu nie była to łatwa przeprawa.

Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w drugiej połowie. Do zdobyczy punktowej TuS mocno przyczynił się Łukasz Gierak. Polak strzelił 4 bramki w ostatnich 15 minutach, dorzucił kluczowe podanie i po końcowym gwizdku mógł się cieszyć ze zwycięstwa razem z Piotrem Grabarczykiem oraz kolegami. Drugi z Polaków występował w defensywie i zakończył spotkanie z żółtą kartką na koncie.

Bohaterem Wilhelmshavener HV mógł zostać Adam Weiner. Golkiper długo powstrzymywał natarcia kandydata do awansu, ThSV Eisenach. Polak zakończył spotkanie z 37 proc. skuteczności, ale jego zespół na 4 sekundy przed końcem stracił bramkę i przegrał 25:26.

W tabeli prowadzi SG BBM Bietigheim z kompletem punktów. Tuż za liderem TuS N-Lübbecke. Wilhelmshavener HV zamyka tabelę 2. Bundesligi. Drużyna Adama Weinera pozostaje bez zdobyczy punktowej.