Spójnia - Sokół Browar. Zespół z Gdyni zdecydowanie górą

Spójnia Gdynia nie zawiodła kibiców i we własnej hali pokonała Sokół Browar Kościerzyna 31:22. Zespołowi z Kaszub zabrakło skutecznych ataków i pomysłu na pokonanie mocnej gdyńskiej obrony.

Joanna Chmara
Kamil Pedryc WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Kamil Pedryc

Na początku spotkania oba zespoły prezentowały bardzo wyrównany poziom. Po stronie Sokoła bardzo dobrze rozpoczął Bartosz Kuczyński, który skutecznie przebijał się przez gdyńską obronę. W bramce Spójni sporo udanych interwencji pokazał Marcin Głębocki, któremu w 13. minucie meczu udało obronić się wykonywany przez Łukasza Szalę rzut karny.

W dalszej części pierwszej połowy zawodnicy z Kościerzyny zaczęli mieć problemy z wypracowywaniem skutecznych ataków. Niemal przez osiem minut nie udało się im zdobyć żadnej bramki. W tym czasie gospodarze zdołali wypracować bezpieczną, sześciobramkową przewagę. W 27. minucie przez mur gdyńskiej obrony przedarł się w końcu Maciej Reichel. Jednak gdynianie do końca pierwszej części spotkania nie pozwolili Sokołowi odrobić strat i zeszli na przerwę prowadząc 16:10.

Drugą połowę gry również zdominowali gospodarze, prezentując konsekwentną i skuteczną grę w obronie, która sprawiała duże kłopoty podopiecznym Andrzeja Gryczki. Liczne sytuacje pod bramką Sokoła znakomicie wykorzystywał Robert Kamyszek, a w końcówce spotkania znakomitą grą popisał się Rafał Rychlewski, który w 43. minucie zaprezentował kibicom efektowny rzut ze skrzydła.

Mimo zaciętej walki i dość agresywnej gry zawodnikom Sokoła nie udało się odrobić strat. Gdynianie grali szybciej i dokładniej, nie zostawiając gościom miejsca do skutecznych rzutów. Niedzielne spotkanie zakończyło się zwycięstwem Spójni 31:22.

Spójnia Gdynia - Sokół Browar Kościerzyna 31:22 (16:10)

Spójnia: Głębocki - Kamyszek 6, Brukwicki 4, Marszałek 4, Rychlewski 4, K. Pedryc 4, Lisiewicz 3, Oliferchuk 3, P. Pedryc 1, Ćwikliński 1, Ringwelski 1, Matuszak