PSG - Orlen Wisła. Płocczanie postraszyli milionerów z Paryża

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock musieli uznać wyższość Paris Saint-Germain HB. Nafciarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ale przegrali 30:33.

Aneta Szypnicka-Staniec
PAP/EPA / IAN LANGSDON

Paryżanie nie przegrali meczu Ligi Mistrzów na własnym parkiecie od listopada 2014 roku, ale przez dużą część spotkania z Orlen Wisłą Płock francuscy kibice mogli drżeć, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

W pierwszej połowie gospodarze ani raz nie wyszli na prowadzenie, a Wiślacy podobnie jak w premierowej odsłonie pojedynku z FC Barceloną grali bardzo odważnie, dojrzale i zupełnie bez kompleksów. Kilkukrotnie paryżanie niwelowali przewagę płocczan i doprowadzali do remisu, ale podopieczni trenera Piotra Przybeckiego zachowywali zimne głowy i nie pozwalali rywalom odskoczyć.

Jeszcze na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Nafciarze prowadzili trzema trafieniami, ale wtedy przydarzyła im się chwila dekoncentracji i szczypiorniści Paris Saint-Germain HB bez problemów doprowadzili do remisu.

Na nieszczęście dla polskiego zespołu gospodarze drugą część meczu zaczęli od trafienia i tym samym od wyjścia na pierwsze prowadzenie w meczu. To był impuls, który wykorzystali, by powiększyć swoją przewagę. Płocczanie grali bardzo ambitnie, ale trudno im było przeciwstawić się drużynie prowadzonej przez niemal niezawodny tercet utworzony prze Uwe GensheimeraNedima Remilego i Mikkela Hansena.

W szeregach Nafciarzy szwankowała za to skuteczność. Gdyby nie przestrzelone piłki, obite kilkukrotnie słupki i poprzeczka paryżanie byliby w ogromnych opałach. Błędy Wisły sprawiały jednak, że gospodarze ze spokojem mogli kontrolować dwubramkowe prowadzenie.

Płocczanie nie zdołali już doprowadzić do wyrównania, a ostatni cios zadał niekwestionowany zawodnik meczu - Nedim Remili, ustanawiając wynik 33:30. Po dwóch kolejkach i spotkaniach z potentatami Wisła wciąż nie ma na swoim koncie żadnego punktu.

Paris Saint-Germain HB - Orlen Wisła Płock 33:30 (15:15)

PSG: Omeyer, Skof - Gensheimer 6, Mollgaard, Accambray, Stepancić 1, Remili 10, Abalo 1, Kempf, Karabatić L. 3, Hansen 8, Narcisse 2, Nielsen, Karabatić N. 2