Liga Mistrzów: świetny występ Michała Szyby nie zapobiegł pogromowi w Szafuzie

Michał Szyba zanotował znakomity występ w 3. kolejce Ligi Mistrzów, zdobywając 6 goli w rywalizacji z Paris Saint-Germain. Jego drużyna Kadetten Schaffhausen poniosła jednak trzecią porażkę, ulegając francuskiemu potentatowi 25:35.

Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
Przebieg meczu potwierdził przedmeczowe przypuszczenia, zgodnie z którymi zespół polskiego rozgrywającego był w rywalizacji z francuskim gigantem skazywany na pożarcie.

Gracze Kadetten najbardziej boleśnie przekonali się o sile paryżan między 10. a 30. minutą, kiedy to trafili do siatki zaledwie 4 razy. Z kolei zawodnicy Zvonimira Serdarusica, na czele z Uwe Gensheimerem, Luką Stepancicem i Jesperem Nielsenem byli w tym czasie zabójczo skuteczni, co pozwoliło im na półmetku wygrywać aż 19:8!

Taki obrót wypadków sprawił, że druga połowa nie przyniosła ze sobą żadnych emocji. To jednak w jej trakcie kilkakrotnie błysnął Szyba, który po przerwie zdobył 5 z 6 swoich bramek. Jego trafienia nie wywarły jednak dużego wpływu na końcowy wynik, brzmiący 35:25 dla PSG. Aż 10 jego zawodników francuskiej drużyny zapisało na swoim koncie 2 lub więcej goli, a stołeczna drużyna odniosła swoje drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów gr. A, 3. kolejka:

Kadetten Schaffhausen - Paris Saint-Germain HB 25:35 (8:19) Najwięcej goli: dla Kadetten - Michał Szyba 6, Manuel Liniger 5; dla PSG - Uwe Gensheimer 7, Jesper Nielsen 5.