Liga Mistrzów: sensacja w Brześciu! Mieszkow ograł Rhein-Neckar Loewen w grupie Vive. Wygrana Kristianstad z RK Zagrzeb

W spotkaniu 3. kolejki grupy B Ligi Mistrzów 2016/2017, białoruski Mieszkow Brześć przed własną publicznością sensacyjnie pokonał mistrza Niemiec, Rhein-Neckar Loewen 30:28. Swój mecz wygrał również IFK Kristianstad, który ograł RK Zagrzeb 29:22.

Tomasz Rosiński
Rastko Stojković w meczu Ligi SEHA Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Rastko Stojković w meczu Ligi SEHA
Mieszkow nie był faworytem sobotniego pojedynku w Brześciu, ale chciał się podnieść po dwóch porażkach (z Vive Tauronem Kielce oraz Vardarem Skopje) i napsuć krwi ekipie z Mannheim, co mu się udało.

Mistrzowie Niemiec rywalizację rozpoczęli dobrze, gdyż w 5. minucie po bramce rzuconej przez Andy'ego Schmida prowadzili 4:2. Z czasem coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy najpierw dość szybko doprowadzili do remisu (4:4), by w 18. minucie wypracować sobie dwa trafienia przewagi po skutecznym zagraniu Siergieja Szyłowicza (10:8).

Z każdą kolejną akcją gra białoruskiego zespołu się napędzała, a przyjezdni nie potrafili zastopować naporu Pawieła Atmana i spółki. Nie do zatrzymania dla przeciwników był Rastko Stojković i to między innymi dzięki niemu miejscowa drużyna triumfowała w pierwszej połowie 17:12.

Po zmianie stron Mieszkow Brześć nie zamierzał spuszczać z tonu i nie pozwalał na zbyt wiele zawodnikom Rhein-Neckar Loewen, którzy musieli gonić wynik (24:18 w 45. minucie).

Ciężar gry na swoje barki wśród mistrzów Białorusi brał Dainis Kristopans, który raz za razem udanie rzucał z drugiej linii. Co prawda tym samym odpowiadał Kim Ekdahl Du Rietz, ale to było za mało na dobrze dysponowanych tego dnia podopiecznych Siergieja Bebeszki, którzy już nie dali się dogonić i sensacyjnie zwyciężyli 30:28!

W sobotę swój pierwszy triumf w grupie B LM odniósł także IFK Kristianstad, który okazał się lepszy od RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb.

Już początek potyczki w Szwecji wskazywał na spore problemy ekipy z Chorwacji, która po 11. minutach przegrywała 1:4. Na placu gry dzielił i rządził Albin Lagergren, za sprawą którego gospodarze nadawali ton rywalizacji i wygrywali po inauguracyjnej odsłonie 13:10.

W drugiej części konfrontacji szczypiorniści IFK już tylko spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i ich wiktoria ani przez chwilę nie była zagrożona (29:22).