Orlen Wisła - Veszprem. Karny na wagę remisu! Płocczanie wyrwali punkt finaliście Ligi Mistrzów

W 3. kolejce Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock wreszcie zdobyła pierwszy punkt. Po doskonałym spotkaniu Nafciarze zremisowali 28:28 z finalistami poprzedniej edycji - Telekomem Veszprem.

Aneta Szypnicka-Staniec
Rodrigo Corrales WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Rodrigo Corrales
Chociaż w starciach Płocka z Veszprem zdecydowanie lepszą statystykę mają Węgrzy, to nigdy nie udało im się wygrać w Orlen Arenie. W poprzednich dwóch spotkaniach między tymi zespołami w hali przy placu Celebry Papieskiej Nafciarze wyrwali jedno zwycięstwo i jeden remis.

Wisła potrafi walczyć z największymi. I w meczu z Telekomem Veszprem udowodniła to kolejny raz. Gdyby punkty przyznawane były za najładniejsze porażki i walkę, płocczanie mieliby na swoim koncie już kilka. W poprzednich tegorocznych starciach na walce i ambicji się jednak kończyło. Tym razem płocczanie zachowali koncentrację do końca spotkania i po doskonałym spotkaniu zremisowali z  finalistą ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

Dobra postawa podopiecznych Piotra Przybeckiego już nie zaskakuje. Świetna dyspozycja Rodrigo Corralesa i dobra skuteczność Sime Ivicia sprawiły, że w pierwszej połowie Nafciarze prowadzili z mistrzami Węgier wyrównaną walkę. Płocczanie poradzić sobie nie mogli jedynie z Aronem Palmarssonem, który nie dość, że raz za razem zaskakiwał obronę gospodarzy, to jeszcze był bezbłędny.

W drugiej części meczu Islandczyka w seryjnym zdobywaniu bramek wsparł Renato Sulić, ale i Nafciarze imponowali w ataku. Na trafienia Chorwata fantastycznie odpowiadali między innymi Marko Tarabochia i Gilberto Duarte i było wiadomo, że emocje towarzyszyć będą temu spotkaniu do ostatniego gwizdka sędziego, bo wynik przez całą połowę oscylował wokół remisu.

Bramka za bramkę. Takim systemem gra toczyła się do 57. minuty. Wtedy po raz pierwszy od długiego czasu goście zdołali wypracować dwa trafienia przewagi, a Wisła znalazła się w opałach. Błyskawicznie zareagował trener Przybecki, a jego uwagi przyniosły spodziewany efekt w postaci skutecznego rzutu Dmitrija Żytnikowa. Chwilę później Węgrzy popełnili błąd w ataku, a Sime Ivić szczęśliwie oponował piłkę w kontrze i na tablicy wyników znów widniał remis.

Na dwadzieścia sekund przed końcem o czas przerwę poprosił z kolei Xavier Sabate, a jego zawodnicy wywalczyli rzut karny. Na linii siedmiu metrów pojawił się Momir Ilić, ale piłkę obronił czarodziej Corrales.