KSZO - Czuwaj. Gospodarze znów polegli we własnej hali

Ostrowieccy szczypiorniści nie przełamali złej passy i po raz kolejny przegrali spotkanie o ligowe punkty. Lepszym zespołem od pomarańczowo-czarnych okazał się SPR Czuwaj Przemyśl.

Anna Soboń
Anna Soboń

Pojedynek pomiędzy KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski a SRS Czuwajem Przemyśl od celnego strzału Mateusza Kroczka rozpoczęli goście i szybko odskoczyli na dwie bramki (1:3). Kolejne akcje to bramka za bramkę z obu stron, a najciekawsze pojedynki można było zaobserwować pomiędzy Mateuszem Rutkowskim i Maciejem Kubisztalem, którzy walczyli o miano najlepszego kołowego.

Po kwadransie gry lepsi byli szczypiorniści z Przemyśla i cały czas ta przewaga utrzymywała się w okolicy trzech, czterech goli. Na przerwę to właśnie szczypiorniści z Przemyśla schodzili z zaliczką siedmiu trafień, a KSZO jeszcze do fatalnego wyniku musiał dołożyć osłabienie kadrowe i rozpocząć drugą odsłonę bez Macieja Jeżyny, który otrzymał karę dwóch minut.

Druga partia wcale nie rozpoczęła się dobrze dla miejscowych. Po błędzie kroków ostrowczanie nadziali się na kontrę przyjezdnych, którą bezlitośnie na gola zamienił Kroczek. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu przewaga przemyskiego zespołu nie podlegała dyskusji. Kwadrans przed końcową syreną goście pewnie zmierzali po komplet punktów.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego zmniejszyli dystans do przeciwnika do pięciu trafień. Dwie minuty później KSZO Odlewnia miała do odrobienia już tylko cztery bramki. Rywale jednak szybko trafili do siatki gospodarzy i na pięć minut przed końcem byli zdecydowanie bliżej wygranej. Ostatecznie to Czuwaj okazał się w konfrontacji z KSZO lepszym zespołem, pokonując gospodarzy przed ich własną publicznością, a wynik na 31:24 ustalił Paweł Kubik.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SRS Czuwaj Przemyśl 24:31 (10:17)

KSZO: Piątkowski, Szewczyk - Kożeniewski 2, Jeżyna 2, Cukierski 1, Król 2, Czuwara 1, Goliszewski 1, Afanasjev 10, Kwiatkowski 5, Antolak, Rutkowski
Karne: 1/3
Kary: 12 min. (Rutkowski 4 min. Jeżyna, Cukierski, Czuwara, Goliszeski - po 2 min.)

Czuwaj: Szczepaniec, Sar - Puszkarski 4, Biernat 6, Kubik 1, Bajwoluk 6, Nowak 5, Piechnik, Kulka 4, Kroczek 3, Trawnicki, Kubisztal 2