AZS AWF Biała Podlaska - LKPR Moto-Jelcz Oława. AWF przegrał w końcówce

LKPR Moto-Jelcz Oława w meczu 5. kolejki I ligi zwyciężył z AZS-em AWF Biała Podlaska 23:21. Doping własnej publiczności nie pomógł beniaminkowi w zdobyciu kolejnych punktów w sezonie.

Joanna Chmara
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Przez pierwsze trzy minuty spotkania żadnej z drużyn nie udało się przedrzeć przez obronę rywali i trafić do bramki. W końcu pierwszego gola dla zespołu z Białej Podlaskiej zdobył Piotr Pezda. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź gości, którzy dzięki trzem celnym trafieniom wyszli na prowadzenie.

Przez jakiś czas walka w pierwszej połowie była wyrównana - w 17. minucie meczu na tablicy wyników widniał remis 7:7. Chwilę później w bramce zespołu z Oławy piłkę umieścił Maksim Kruczkow, a potem dzięki celnym rzutom Rafała Chełmińskiego i Bartosza Warmijaka akademikom udało się odskoczyć rywalom na cztery punkty.

Początek drugiej połowy zapowiadał zwycięstwo gospodarzy. Jednak Moto-Jelcz wykorzystał słabszy okres gry AZS-u i zdobył cztery bramki z rzędu, doprowadzając w 43. minucie do remisu 15:15.

Podopieczni Dmitrija Tichona nie zamierzali jednak łatwo oddać zwycięstwa i ponownie wyszli na prowadzenie. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania Kamil Herudziński zdobył dla drużyny z Oławy 20. bramkę, doprowadzając do remisu a po trzech minutach ponownie pokonał bramkarza AZS-u i Moto-Jelcz wyszedł na prowadzenie. Gospodarzom nie udało się już odzyskać prowadzenia. Tuż przed zakończeniem spotkania do bramki trafił jeszcze Grzegorz Rutkowski, ustanawiając wynik na 21:23.

AZS AWF Biała Podlaska - LKPR Moto-Jelcz Oława 21:23 (13:9)