PGNiG Superliga Mężczyzn: Chrobry goni resztę stawki, a MMTS lidera (tabela)

W niedzielę 9 października dokończono 6. kolejkę PGNiG Superligi mężczyzn. Ani w Głogowie, ani w Kwidzynie nie doszło do niespodzianek. Chrobry pokonał Piotrkowianina 34:28. MMTS z kolei ograł Wybrzeże 31:22.

Krzysztof Kempski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Głogowianie po ostatnim zwycięstwie w Gdańsku znów chcieli pokusić się o punkty. Zadanie mieli ciut łatwiejsze. Na własnym parkiecie podejmowali bowiem tegorocznego beniaminka, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. O sukcesie gospodarzy zdecydowała druga połowa, którą miejscowi wygrali 21:14 i cały mecz 34:28. Dwa punkty zainkasował Chrobry, ale nie zyskał miejsca w tabeli (pozostał na 5. lokacie).

Ciekawe widowisko stworzyły także ekipy z Kwidzyna i Gdańska. Na zakończenie 6. serii gier w PGNiG Superlidze wicelider tabeli w grupie granatowej MMTS pokonał na własnym terenie Wybrzeże 31:22. To był mecz z tzw. bonusem. Spotkały się bowiem ekipy z tej samej grupy, a w takim wypadku można było poprawić swój dorobek o 3 punkty. MMTS goni więc lidera z Kielc, do którego traci właśnie 3 "oczka".

PGNiG Superliga, 6. kolejka:
Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:28 (13:14)
MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 31:22 (15:13)

Pozostałe mecze 6. kolejki: KPR RC Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 28:25 Vive Tauron Kielce - KPR Gwardia Opole 34:23 Orlen Wisła Płock - KS Azoty Puławy 29:24 Górnik Zabrze - SPR Stal Mielec 27:21 Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin - mecz przełożony