Liga Mistrzów. Emocje w Bukareszcie, Montpellier HB z kolejną przegraną

W 3. kolejce Ligi Mistrzów w zmaganiach grup C i D dwa punkty zapisały na swoim koncie Elverum Handball, Motor Zaporoże i HCB Nantes. Remisem musieli się zadowolić szczypiorniści Dinama Bukareszt i Besiktasu Stambuł.

Aneta Szypnicka-Staniec
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Jeszcze w tamtym sezonie Montpellier Agglomeration HB rywalizowało w elicie Ligi Mistrzów, a teraz po trzech kolejkach Francuzi mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i zajmują w tabeli czwarte miejsce. Po porażce z Naturhouse La Rioja szczypiornistom z Montpellier nie udało się także wygrać z Elverum Handball. Po bardzo zaciętym spotkaniu Norwegowie wygrali jednym trafieniem - 32:31, chociaż po trzydziestu minutach gry wygrywali różnicą czterech bramek.

Ze zwycięstwa mógł się natomiast cieszyć inny francuski zespół - HBC Nantes, chociaż i jemu wygrana nie przyszła łatwo. Portugalczycy postawili gospodarzom bardzo trudne warunki  i do ostatnich minut walczyli o korzystny rezultat.

Spokojną wygraną zapisali na swoim koncie gracze HC Motoru Zaporoże , którzy po pierwszych trzydziestu minutach gry prowadzili już dziewięcioma bramkami. Co prawda w drugiej części meczu lepiej spisywali się zawodnicy Team Tvis Holstebro, ale wypracowana wcześniej przez Ukraińców przewaga sprawiła, że mogli ze spokojem kontrolować wynik.

Najwięcej emocji przyniosło natomiast starcie Dinamo Bukareszt z Besiktas Mogaz Stambuł, a o końcowym wyniku zdecydowały dosłownie ostatnie sekundy.