Grunwald Poznań pokonał Nielbę i gra dalej w Pucharze Polski

W spotkaniu w ramach Pucharu Polski szczypiorniści Grunwaldu Poznań zmierzyli się z odwiecznymi rywalami Nielbą Wągrowiec. Gospodarze brylowali w każdym elemencie i pokonali gości 28:20. Dzięki wygranej poznaniacy awansowali do kolejnej rundy.

Michał Halski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Obie drużyny nerwowo zaczęły spotkanie, a na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 5. minuty. Gracze WKS-u Grunwald Poznań bardzo dobrze prezentowali się w defensywie i goście nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Swoją pierwszą bramkę gracze Nielby Wągrowiec zdobyli dopiero w 11. minucie. Duża w tym zasługa bramkarza Grunwaldu, Piotra Wenty.

Kolejne minuty i druga część spotkania należały do podopiecznych Rafała Walczaka. Poznaniacy kontrolowali przebieg spotkania i nie dawali szans rywalowi na zniwelowanie strat. Chociaż gospodarzom zdarzył się krótki przestój w grze to nie miało to wpływu na końcowy wynik. Trener Rafał Walczak w meczu Pucharu Polski dał pograć graczom, którzy bardzo mało spędzają czasu na parkietach I ligi.

WKS Grunwald Poznań - Nielba Wągrowiec 28:20 (16:8)

Grunwald: Wenta, Smoliński, Leoszko - Haramysek 7, Fogler 5, Majewski 3, Lubiewski 3, Socha 3, Pawłowski 3, Westwal 2, Wawrzyniak 1, Karbowski 1, Krakowiak, Nowicki, Łyszczarz.