Ostrovia - Vive Tauron II. Beniaminek z Kielc postawił się Ostrovii

Piąte zwycięstwo w sezonie odnieśli w sobotę szczypiorniści Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Wiceliderzy rozgrywek I ligi grupy B po zaciętym meczu pokonali na własnym boisku Vive Tauron II Kielce 26:25 (15:14).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Dorota Adamczyk

Bramkę na wagę wygranej zdobył dla ostrowskiej drużyny Damian Krzywda. Skrzydłowy Ostrovii występ zakończył z pięcioma trafieniami - to ostatnie zdobył po akcji rozpoczętej 14 sekund przed końcową syreną.

Wcześniej to Vive mogło rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść. Przy stanie 25:25 kielczanie mieli piłkę i zdołali wypracować sobie dobrą pozycję, jednak Konrad Ciołak przestrzelił. Odpowiedź Ostrovii była skuteczna.

Mimo porażki młodzi gracze Vive pokazali charakter i wyżej notowanemu rywalowi postawili bardzo trudne warunki gry. W 26. minucie Ostrovia wygrywała już 14:10, ale przed przerwą Vive doprowadziło do stanu 15:14. W 43. minucie po raz pierwszy wyszło natomiast na prowadzenie 20:19.

Po sobotniej porażce kielecka drużyna spadła na 12. miejsce w tabeli. Ostrovia z 10 punktami na koncie jest wiceliderem.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Vive Tauron II Kielce 26:25 (15:14)

Ostrovia: Matuszczak, Piskorski - Stempniak, Wesołek 2, Wojciechowski 1, Staniek 4, Nowakowski 1, Tomczak 4, Olsztyna 1, Kuśmierczyk 6, Gajek 1, Krzywda 5, Wojkowski

Vive Tauron II: Markowski, Drozd - Falasa 2, Dufaj, Vujović 6, Kogutowicz 1, Grabowski 3, Bernacki, Siedlarz 4, Ciołak 1, Grdeń 1, Telka, Bis 7

Sędziowali: Filip Fahner oraz Łukasz Kubis