I liga mężczyzn, gr. A: zadyszka Nielby Wągrowiec, Pomezania Malbork coraz wyżej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska /
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska /

W 6. kolejce I ligi mężczyzn Nielba Wągrowiec niespodziewanie straciła punkty z GKS-em Żukowo. Po zwycięstwie w Sierpcu na trzecie miejsce przesunęła się Polski Cukier Pomezania Malbork.

Po świetnym początku sezonu Nielba Wągrowiec spuściła z tonu. Po dwóch porażkach z rzędu zespół spadł na piąte miejsce. W 6. kolejce niewiele brakowało, by fatalna passa trwała w najlepsze. GKS Żukowo po pierwszej połowie prowadził 16:11 i wągrowczanie dopiero rzutem na taśmę uratowali punkt.

Podobnych problemów nie ma Polski Cukier Pomezania Malbork. Zespół z Pomorza udał się do Sierpca, gdzie nie bez wysiłku odniósł sukces. Beniaminek zasługuje na pochwałę. MKS Mazur niemal przez całe spotkanie utrzymywał kontakt z faworytem. Malborczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Nadal status niepokonanej utrzymuje Spójnia Gdynia. Trójmiejscy szczypiorniści gładko ograli Orlen Wisłę II Płock, ale zajmują drugie miejsce w tabeli ze względu na jeden zaległy mecz. Na czele Warmia Traveland Olsztyn. Podopieczni Giennadija Kamielina wygrali po trudnym boju z Sokołem Browarem Kościerzyna.

Coraz lepiej w I lidze poczyna sobie MKS Wieluń. Na teren beniaminka przyjechał kolejny z nowicjuszy, Stal Gorzów. Gospodarze mozolnie odrabiali straty z początku spotkania i w drugiej połowie wynik oscylował wokół remisu. Dwa niewykorzystane karne w ostatniej minucie zadecydowały o remisie 23:23.

W derbach Wielkopolski Real Astromal Leszno rozbił WKS Grunwald Poznań 35:18. Jedynym zespołem bez punktów pozostaje Śląsk Wrocław. Spadkowicz z Superligi nie miał wiele do powiedzenia w Gdańsku z licealistami z SMS ZPRP.