MTS Kwidzyn - Sambor Tczew. Kwidzynianki ponownie lepsze w Pucharze Polski

Zawodniczki MTS-u Kwidzyn zwyciężyły w rewanżowym meczu Pucharu Polski z Samborem Tczew 35:24. Tym samym kwidzynianki awansowały do kolejnej fazy Pucharu Polski.

Joanna Chmara
Od nowego sezonu w piłce ręcznej zniknie przepis o "bramkach wyjazdowych" WP SportoweFakty / Michał Domnik / Od nowego sezonu w piłce ręcznej zniknie przepis o "bramkach wyjazdowych"

Podczas rewanżowego meczu we własnej hali MTS Kwidzyn kolejny raz nie dał szans Samborowi Tczew. Przez całe spotkanie podopieczne Roberta Majdzińskiego nie pozwoliły rywalkom na objęcie prowadzenia.

Początkowo zawodniczkom Sambora udawało się jeszcze dotrzymać tempa gospodyniom. Kilka skutecznych akcji zaprezentowała Oktawia Majorowska. Jednak po dwóch wykorzystanych rzutach karnych oraz dobitce Alicji Pękali w 17. minucie MTS uciekł przeciwniczkom już na 5 bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:12, po skutecznym ataku Moniki Trawczyńskiej.

Po przerwie kwidzynianki konsekwentnie powiększały przewagę nad drużyną gości. Bardzo dobrze zaprezentowała się Malwina Hartman, trzy razy z rzędu pokonując bramkarkę Sambora. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Joanna Gędłek, która w całym spotkaniu zdobyła sześć bramek.

Od 54. minuty meczu, kiedy celne trafienie z koła zaliczyła Daria Somionka, całkowitą kontrolę na parkiecie przejęły kwidzynianki. W ciągu czterech minut zdobyły pięć goli, nie pozwalając jednocześnie piłkarkom z Tczewa na skuteczny rzut do własnej bramki.

Minutę przed zakończeniem spotkania sędziowie podyktowali jeszcze rzut karny dla drużyny gości. Jednak Aleksandra Bielak obroniła rzut Julii Muller. Mecz zakończył się rezultatem 35:24, co oznacza awans MTS-u Kwidzyn do kolejnej rundy Pucharu Polski.

MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 35:24 (17:12)
MTS:
Winiewska, Bielak, Kłos - Gędłek 6, Szynkaruk 5, Pękala 5, Hartman 5, Heromińska 4, Somionka 3, Chmara 3, Grabowska 2, Siuda  1, Kowalska 1, Wicik, Czarnik.
Kary: 12 min. (Chmara 4 min., Wicik, Pękala, Hartman, Heromińska - po 2 min.).
K@arne: 3/3.

Sambor: Skonieczna, Klarkowska, Frankowska - Domnik 5, Majorowska 4, Muller 4, Duszyńska 2, Trawczyńska 2, Maszota 2, Hawryszko 2, Wańczyk 1, Górecka 1, Meger 1, Majocha, Warczyńska, Wańczyk.
Kary: 8 min. (Meger 4 min., Hawryszko, Górecka - po 2 min.).
Karne: 9/10.

Czy MTS Kwidzyn ma szansę wyeliminować w Pucharze Polski drużynę z PGNiG Superligi?