KSZO Odlewnia - Olimpia Medex. Emocje w Ostrowcu Świętokrzyskim. Minimalnie lepsi goście

W środowy wieczór piłkarze ręczni KSZO Odlewni Ostrowiec Św. rozegrali awansem mecz siódmej kolejki I ligi grupy B z Olimpią Medex Piekary Śląskie. Lepsi w tym starciu okazali się goście, wygrywając 28:27.

Anna Soboń
Anna Soboń

Od pierwszych chwil pojedynek w Ostrowcu Świętokrzyskim był bardzo wyrównany (5:5) i dopiero po 12 minutach goście wyszli na prowadzenie, ale po kwadransie gry mieli już trzy gole więcej od ekipy ostrowieckiej (6:9). Fatalny okres gry KSZO sprawił, że trener Aleksander Malinowski musiał szybko wykorzystać oba przysługujące mu czasy, by wstrząsnąć zespołem. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Kamil Kieloch doprowadził do remisu po 9. Obie ekipy rzuciły jeszcze po cztery bramki i do szatni schodziły przy stanie po 13.

W drugiej części meczu lepiej wyglądała gra pomarańczowo-czarnych, jednak po dziesięciu minutach wynik nadal był wynik remisowy (18:18). Kiedy tylko KSZO wychodził o krok przed rywala, ten natychmiast odpowiadał bramką (20:20). W 50 minucie to podopieczni trenera Malinowskiego wydawali się być bliżej zwycięstwa (23:22), a kiedy po kolejnych pięciu minutach przewaga KSZO po trafieniu Kacpra Króla wynosiła już dwa gole, kibice w hutniczym mieście nie sądzili, że w ostatnich sekundach czeka ich horror w wykonaniu ich ulubieńców (26:24). W końcówce Łukasz Płonka doprowadził do wyrównania po 26, a decydujące uderzenie Łukasza Gogola dało przyjezdnym jednego gola przewagi (27:28), której już nie oddali. Po emocjonującym spotkaniu to ekipa z Piekar Śląskich wzbogaciła się o komplet punktów.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:28 (13:13)

KSZO: Piątkowski - Kożeniewski 11, Jeżyna 3, Król 5, Czuwara, Goliszewski 1, Afanasjew 3, Kieloch 3, Kwiatkowski 1, Antolak, Rutkowski