Liga Mistrzów: sensacja w Zagrzebiu, remis w Kristianstad

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE / Na zdjęciu: David Miklavcić
Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE / Na zdjęciu: David Miklavcić

RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb odniósł sensacyjne zwycięstwo nad Vardarem Skopje (28:27) w 5. kolejce Ligi Mistrzów grupy B. Ponadto IFK Kristianstad zremisował z Celje Pivovarną Lasko.

W tym artykule dowiesz się o:

Triumf zespołu ze stolicy Chorwacji należy uznać za ogromną niespodziankę, ponieważ przed rozpoczęciem rywalizacji obie drużyny znajdowały się na przeciwstawnych biegunach tabeli. Vardar, z kompletem 4 wygranych, zajmował 2. miejsce, natomiast RK Prvo plinarsko drustvo przegrał wszystkie poprzednie pojedynki i był "czerwoną latarnią" grupy B. To poskutkowało zwolnieniem Veselina Vujovica ze stanowiska trenera.

Przebieg pierwszej połowy nie wskazywał na to, by roszada szkoleniowa wywarła duży wpływ na poczynania chorwackiej ekipy. Zgodnie z przewidywaniami, to szczypiorniści Vardara dyktowali warunki gry i na półmetku prowadzili różnicą aż pięciu trafień.

Po przerwie gospodarze postawili jednak wszystko na jedną kartę, a ich heroiczny wysiłek z czasem został nagrodzony. W ostatnich 10 minutach, w końcu dogonili faworyzowanego rywala, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść między dzięki znakomitej postawie duetu Stipe Mandalinić - Dobrivoje Marković.

W drugim sobotnim meczu grupy B, IFK Kristianstad zremisował na własnym terenie z Celje Pivovarną Lasko 29:29. Bliżej odniesienia triumfu w tym pojedynku byli gospodarze, którzy po 30 minutach prowadzili 14:11, a w samej końcówce 29:28.

Bramkę na wagę punktu dla ekipy ze Słowenii rzucił jednak niezawodny prawoskrzydłowy Blaz Janc, autor 9 trafień w całym pojedynku. O jednym mniej mógł się pochwalić najlepszy strzelec IFK, występujący na lewym skrzydle, Jerry Tollbring.

Liga Mistrzów (grupa B), 5. kolejka:

IFK Kristianstad - Celje Pivovarna Lasko 29:29 (14:11) Najwięcej bramek: dla Kristianstad - Jerry Tollbring 8, Tim Sorensen 6; dla Celje - Blaz Janc 9, Gasper Marguc, Vid Poteko - po 5

RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb - Vardar Skopje 28:27 (12:17) Najwięcej bramek: dla RK - Dobrivoje Marković 7, Zlatko Horvat, Stipe Mandalinić, Luka Sebetić - po 4; dla Vardara - Alex Dujszebajew 5, Ivan Cupić, Timur Dibirow - po 4