Sambor - SMS ZPRP. Pierwszy punkt tczewianek

Olbrzymich emocji dostarczył mecz Sambora Tczew z SMS-em ZPRP Płock. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Ostatecznie gospodynie zremisowały z licealistkami 27:27 zdobywając pierwszy punkt w tym sezonie.

Michał Gałęzewski

Po tym jak kilka zawodniczek odeszło z Sambora, tczewianki miały problemy od początku sezonu. SMS ZPRP wygrał natomiast jedno spotkanie. Od pierwszych minut trwała walka na boisku, a żaden z zespołów nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą dwóch bramek.

W zespole z Tczewa skuteczna była Magdalena Maszota, która w krótkim czasie rzuciła trzy bramki. SMS ZPRP Płock nie dawał jednak odskoczyć gospodyniom, a gdy w 17. minucie trafiła Żaneta Lipok, wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu.

Jeszcze w końcówce pierwszej połowy zawodniczki z płockiego liceum wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Dzięki Monice Trawczyńskiej i Julii Duszyńskiej na przerwę oba zespoły wychodziły przy stanie remisowym.

Sytuacja w drugiej połowie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw na dwubramkowe prowadzenie wyszedł SMS ZPRP, a następnie trzy trafienia miały w zapasie tczewianki. Do samego końca toczyła się równa walka o pełną pulę. Gdy w 59. minucie trafiła Karolina Górecka, był remis 27:27. Karę dwóch minut dostała Justyna Domnik. Podczas gry w osłabieniu, Sambor nie wykorzystał rzutu ze skrzydła. Kontra i rzut wolny również nie zakończyły się bramką. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Sambor Tczew - SMS ZPRP Płock 27:27 (14:14)

Sambor: Skonieczna, Klarkowska - Trawczyńska 7, Domnik 5, Maszota 4, Duszyńska 3, Majocha 3, Górecka 2, Meger 2, Michalska 1 oraz K.Wańczyk.
Karne: 2/2.
Kary: 10 min. (Domnik 4 min., Trawczyńska 2 min., Michalska 2 min., Meger 2 min.).

SMS ZPRP: Zima - Senderkiewicz 7, Lipok 6, Kl.Cygan 5, Szołtysek 3, Nosek 3, Maciejewska 2, Grabińska 1 oraz Wdowiak, Ka.Cygan, Pietras, Urbańska.