Grunwald - Nielba. Skuteczny finisz gości okraszony zwycięstwem w derbach

W 7. kolejce pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn doszło do derbów wielkopolski, w których Grunwald Poznań przegrał z Nielbą Wągrowiec 26:28 (18:15). Goście skuteczniejszą grą w końcówce meczu zapewnili sobie ważne zwycięstwo.

Hubert Gliński

Obie drużyny w sobotnim pojedynku za wszelką cenę chciały zanotować pewne zwycięstwo, które zmazałoby słabszy występ, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu. Grunwald w Lesznie przegrał z Realem Astromal, z kolei wągrowczanie zremisowali z GKS-em Żukowo.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do podopiecznych trenera Rafała Walczaka, którzy bez respektu podeszli do bardziej doświadczonego przeciwnika. I były tego efekty. W 17. minucie miejscowi prowadzili z Nielbą 14:8. Pewne prowadzenie pozwoliło beniaminkowi do pewnego momentu przejąć kontrolę nad wydarzeniami toczącymi się na parkiecie.

Lekko oszołomieni postawą Wojskowych przyjezdni w drugim kwadransie pierwszej części spotkania systematycznie zaczęli dochodzić do głosu i odrabiać powstałą różnicę bramkową. Trafienie Patryka Skrzypczaka spowodowało, że w 28. minucie Nielba zbliżyła się do WKS-u na jednego gola 15:16. Przypomniał o sobie Łukasz Wachowiak, który na sekundy przed ostatnią syreną trafił na 18:15.

Po przerwie żółto-czarni nie pozwolili swoim przeciwnikom odskoczyć z wynikiem, który w decydujących momentach mógłby być nie do odrobienia. Drużyna prowadzona przez trenera Bartosza Świerada przez większość czasu przegrywała zaledwie różnicą jednego gola 20:21, nie mogąc postawić stempla, który pozwoliłby doprowadzić do wyrównania.

Do czasu. W 54. minucie wspomniany wcześniej doświadczony rozgrywający ekipy gości rzucił na 24:24. Wągrowieccy szczypiorniści walczyli o swoje aż w końcu, udało się to osiągnąć, czyli prowadzenie w pojedynku, w którym cały czas byli o kilka goli za graczami z Poznania. Paweł Smoliński  po skutecznie rzuconym karnym wyprowadził MKS na 27:25! W 58. minucie swoją czwartą bramkę w całym starciu zapisał Świerad i przyjezdni mogli wracać do Wągrowca z wygraną 28:26.

WKS Grunwald Poznań - Nielba Wągrowiec 26:28 (18:15)

Grunwald: Tarko, Kulczyński - Wachowiak 7, Kurek 2, Lubiewski 2, Martyński 8, Nowicki 1, Guraj 3, Łyszczarz 1, Matlach 2, Pawłowski, Westwal