Marta Gęga: Przechodzimy na chorwacką mentalność

MKS Selgros Lublin zwyciężył Metraco Zagłębie Lubin 28:22 w szlagierowym pojedynku 7. kolejki PGNiG Superligi. - Pomogło parę gorzkich słów trenera - mówi najskuteczniejsza w tym pojedynku, Marta Gęga.

Daniel Kordulski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska
- Wynik mówi sam za siebie. Jak na piłkę ręczną, może nie jest on wysoki, ale to świadczy o tym, że grały dwa dobrze broniące zespoły. Na początku meczu pozwalałyśmy obrotowej Zagłębia zbyt łatwo dochodzić do pozycji rzutowych. Zdecydowanie ułatwiało to rywalkom grę w ataku. Po paru gorzkich słowach naszego trenera poprawiłyśmy błędy, które tak mocno nas kaleczyły - oceniła sobotni mecz reprezentacyjna rozgrywająca.

Dobrze zagrane końcowe minuty pierwszej części meczu, w których rywalki nękała kontrami Dagmara Nocuń, spowodowały, że MKS Selgros dostał skrzydeł. - Na drugą połowę faktycznie wyszłyśmy ze spokojniejszymi głowami. Pozwoliło nam to kontrolować wynik i odnieść pewne zwycięstwo - przyznała Marta Gęga.

Od niemal dwóch tygodni zespół lubelski prowadzi trener Neven Hrupec. Gęga rzeczowo i ze spokojem podchodzi do zmian, jakie wprowadza nowy szkoleniowiec. - Wiadomo, że to jest inna mentalność, można powiedzieć, że teraz przechodzimy na tą chorwacką. Tak trzeba. Gramy w jednej drużynie i mamy jeden cel.

Mistrzynie Polski czeka teraz pojedynek na szczycie. W hicie 8. kolejki zagrają z wicemistrzyniami z Pogoni Baltica Szczecin. Rozgrywająca Selgrosu nie wybiega jeszcze myślami do tego pojedynku. - Na pewno trener ma już w głowie pomysł na ten mecz, jakieś zagrywki które będziemy ćwiczyć. Przez ostatnie dni skupiałyśmy się na Zagłębiu, od poniedziałku rozpoczynamy pracę "pod Szczecin".

Czy Neven Hrupec doprowadzi MKS Selgros do obrony tytułu mistrzowskiego?