SPR Stal - Wybrzeże. Niemoc Stali trwa! Beniaminek wydarł punkty w ostatniej minucie

SPR Stal Mielec pokonana po raz ósmy w sezonie. Drużyna Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja przegrała w środę w meczu 9. kolejki PGNiG Superligi z Wybrzeżem Gdańsk 25:27 (14:13). Niemoc mieleckiego zespołu trwa już 40 dni.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC

Od przegranej z beniaminkiem z Gdańska Stali nie uratował nawet koncert Pawła Wilka, który zdobył 12 bramek. Długo nic nie zapowiadało jednak porażki mieleckiej drużyny. W 42. minucie "Czeczeńcy" wygrywali 21:16 i byli na dobrej drodze do drugiego w sezonie triumfu. Na ich nieszczęście popis zaczęli wówczas Sebastian Suchowicz i Łukasz Rogulski.

Pierwszy bronił niczym za najlepszych lat kariery, a drugi tylko w ostatnim kwadransie meczu rzucił pięć bramek. Wybrzeże po przerwie nie grało może efektownie, ale w ofensywie mogło polegać na kwartecie Rogulski - Wojciech Prymlewicz - Adrian Kondratiuk - Damian Kostrzewa. Ci zawodnicy zdobyli w drugiej połowie wszystkie 14 bramek drużyny.

Do remisu 23:23 doprowadził w 53. minucie wspomniany Kostrzewa, dla którego był to powrót do Mielca. Stal miała wówczas za sobą 10-minutowy okres, w którym roztrwoniła 5-bramkowe prowadzenie i dwukrotnie nie wykorzystała gry w przewadze, ale mimo to wciąż miała szansę na zwycięstwo. W 56. minucie po trafieniu Łukasza Janysta gospodarze wygrywali nawet 25:24, ale trzy ostatnie słowa należały do Wybrzeża.

Gościom zwycięstwo zapewnił Rogulski, który najpierw 20 sekund przed końcem meczu wysunął swój zespół na prowadzenie 26:25, a chwilę później odebrał piłkę budującej akcję na remis Stali i rozstrzygnął losy spotkania.

Wybrzeże wygrało w Mielcu po raz piąty w sezonie i jest coraz bliżej fazy play-off. Stal natomiast w dziewięciu meczach doznała już ośmiu porażek i tylko niemoc innych rywali z grupy - Zagłębia i Piotrkowianina - pozostawia jej szanse na walkę o play-offy.

SPR Stal Mielec - Wybrzeże Gdańsk 25:27 (14:13)

SPR Stal: Lipka, Barnaś - Wilk 12 (2/3), Krępa 2, Janyst 2 (1/1), Wypych, Rusin, Kłoda, Kubisztal, Kirilenko 1, Dementiew 2, Basiak 2, Kawka 3, Krygowski 1, Chodara, Krupa
Karne: 3/4
Kary: 20 min. (Kłoda, Krępa, Kirilenko - po 6 min., Wilk- 2 min.)
Czerwone kartki: Kłoda w 46. minucie (gradacja kar), Kirilenko w 54. minucie (gradacja kar), Krępa w 60. minucie (gradacja kar)

Wybrzeże: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira, Podobas, Kornecki, Bednarek 1, Sulej 1, Rogulski 9, Prymlewicz 4 (2/2), Kondratiuk 5 (1/1), Wróbel 2, Salacz, Kostrzewa 5
Karne: 3/3
Kary: 20 min. (Rogulski, Kostrzewa - po 4 min. Kondratiuk, Sulej, Wleklak, Kornecki, Bednarek, Wróbel - po 2 min.)

Sędziowali: Cezary Figarski oraz Dariusz Żak (obaj Radom)