KPR RC - Górnik. Dramatyczna końcówka i pierwsze zwycięstwo Górnika pod wodzą Skutnika

W rozegranym w ramach 9. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn spotkaniu KPR Legionowo uległo przed własną publicznością Górnikowi Zabrze 27:28. To pierwsze zwycięstwo trenera Ryszarda Skutnika w nowych barwach.

Wojciech Staniec
Jurij Gromyko Materiały prasowe / GÓRNIK ZABRZE / PGNiG SUPERLIGA / Na zdjęciu: Jurij Gromyko

Do starcia z Górnikiem Zabrze KPR RC Legionowo przystąpiło już bez trenera Marka Motyczyńskiego, który po porażce z Gwardią Opole 25:26 rozstał się z klubem z Mazowsza. W starciu z ekipą z Górnego Śląska zawodników z Legionowa prowadził dotychczasowy asystent Motyczyńskiego Marcin Smolarczyk.

Pojedynek w Arenie Legionowo dużo lepiej zaczęli gracze Ryszarda Skutnika, którzy już po 9. minutach gry prowadzili 1:6. Zespołowi z Mazowsza nie pomógł Witalij Titow, który w tym czasie zmarnował aż dwa rzuty karne. Początkowa indolencja gospodarzy zmusiła Smolarczyka do wzięcia czasu, po którym obraz gry nie uległ zmianie.

Zawodnicy z Zabrza bez trudu utrzymywali pięciobramkową przewagę i po kwadransie gry prowadzili już 10:5. Gra w osłabieniu po wykluczeniu Rafała Glińskiego i fantastyczne interwencje Tomislava Stojkovica pozwoliły gospodarzom zmniejszyć stratę do zabrzan do dwóch trafień i w 20. minucie na tablicy widniał wynik 9:11.

W gonieniu wyniku szczypiornistom z Mazowsza nie przeszkodziło nawet podwójne osłabienie, w którym grali po wykluczeniach dla Kamila Cioka i Tomasza Kasprzaka. Do bramki Martina Galii w tym czasie dwukrotnie trafił Tomasz Mochocki, a będącego w doskonałej pozycji Marka Daćkę zatrzymał Stojković.

Paradoksalnie gospodarzom znacznie słabiej wiodło się grając w pełnym zestawieniu, gdyż w ostatnich fragmentach pierwszej części meczu nadziali się na szybkie kontrataki i ostatecznie oba zespoły na przerwę zeszły przy wyniku 13:16.

Po wznowieniu gry na parkiecie zobaczyliśmy odmieniony zespół KPR-u, który w ciągu 4. minut odrobił stratę, nie tracąc przy tym żadnej bramki. W kolejnych minutach do bramki Stojkovica trafiał tylko Iso Sluijters i to z rzutów karnych. Na bramkę z gry zabrzan musieliśmy czekać aż do 39. minuty i rzutu Andrzeja Kryńskiego.

Z czasem jednak podopieczni Ryszarda Skutnika zwiększyli intensywność swojej gry i udało im się wytrzymać narzucone przez zespół z Mazowsza tempo. Na 10. minut przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał wynik 23:24.

Wynik meczu nie był jasny praktycznie do ostatnich chwil. Na trzy minuty przed końcem do bramki Górnika trafił Antonio Pribanić i KPR wyrównał stan spotkania. Ostatnie chwilę przed końcem gospodarze musieli rywalizować w osłabieniu po wykluczeniu Damiana Sulińskiego. Grający w przewadze zabrzanie wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Adamuszek. Zawodnicy Marcina Smolarczyka mieli jeszcze okazję do wyrównania stanu spotkania, ale to się nie udało i Górnik ostatecznie wygrał 28:27.

KPR RC Legionowo - NMC Górnik Zabrze  27:28 (13:16)

Kto był najlepszym zawodnikiem starcia KPR-u Legionowo z Górnikiem Zabrze?