Hiszpania: siódme trofeum Kamila Syprzaka w Barcelonie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)
East News / / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

Szczypiorniści FC Barcelona Lassa zdobyli w środę Superpuchar Katalonii. W finałowym meczu rozgrywek zespół Kamila Syprzaka pokonał Fraikin BM Granollers 30:25. To już siódme trofeum polskiego kołowego w barwach hiszpańskiej drużyny.

Syprzak do Barcelony trafił w lipcu 2015 roku. W poprzednim sezonie zdobył z klubem wszystkie możliwe krajowe puchary - od mistrzostwa kraju, przez Puchar Hiszpanii, Puchar Ligi ASOBAL, Superpuchar Hiszpanii i Superpuchar Katalonii. Triumfy w tych dwóch ostatnich rozgrywkach powtórzył już w tym roku.

Środowy mecz o Superpuchar Katalonii rozegrany został w Sant Feliu de Llobregat. Barcelona dominowała niemal przez całe spotkanie, tylko w końcówce pierwszej połowy pozwalając rywalom na włączenie się do gry. Na przerwę obie drużyny zeszły przy remisie 14:14, choć kwadrans wcześniej FCB prowadziła 9:3.

W drugiej połowie zespół Syprzaka bez problemów powrócił na prowadzenie. Dobrze dysponowany był Gonzalo Perez de Vargas (12 bramek), a w ataku błyszczeli Valero Rivera i Wael Jallouz. W efekcie trzy minuty przed końcem spotkania Barcelona wygrywała już 30:23. Syprzak występ zakończył bez bramki.

Drużyna Polaka imponuje w tym sezonie formą. W rozgrywkach Bauhaus Ligi ASOBAL zespół dobił już do 99 zwycięstw z rzędu, a Lidze Mistrzów wygrał wszystkie pięć rozegranych dotychczas spotkań, mimo że jego rywalem były takie potęgi jak THW Kiel, SG Flensburg-Handewitt czy Telekom Veszprem.

Szansę odniesienia 100. triumfu w rozgrywkach ligowych Barcelona będzie miała w sobotę, 29 października, kiedy zagra na wyjeździe z beniaminkiem, BM Sinfin.

Superpuchar Katalonii:

FC Barcelona Lassa - Fraikin BM Granollers 30:25 (14:14) Najwięcej bramek: dla Barcelony - Wale Jallouz 6, Valero Rivera 5, Dika Mem, Jesper Noddesbo - po 3, [...] Kamil Syprzak

{"id":"","title":""}