KPR Kobierzyce - Piotrcovia. Przełamanie outsidera. Pierwsze zwycięstwo piotrkowianek

Osiem kolejek czekały szczypiornistki Piotrcovii Piotrków Trybunalski, by cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w PGNiG Superlidze. Na wyjeździe w Kobierzycach ostatni zespół w tabeli wygrał 26:24.

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

W dotychczasowych pojedynkach Piotrcovia Piotrków Trybunalski zdobyła tylko jeden punkt i pełniła rolę czerwonej latarni ligi. Władzom klubu skończyła się cierpliwość dla Michała Pastuszko i jego miejsce zajął... Rafał Przybylski, do niedawna szkoleniowiec szczypiornistów Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, zwolniony z poprzedniego stanowiska miesiąc temu.

Okazją do przełamania fatalnej passy było spotkanie w Kobierzycach. KPR, beniaminek rozgrywek, zapłacił już frycowe i zaczął zdobywać punkty. Po zwycięstwach w Nowym Sączu i Kościerzynie był faworytem starcia z Piotrcovią. Tymczasem w pierwszej połowie dominowały rywalki. Gospodyniom przytrafił się bardzo kosztowny przestój i po błędach KPR-u do kontr biegały Monika Kopertowska i Aleksandra Dronzikowska.

Honoru beniaminka ratowała najlepsza strzelczyni zespołu, Anna Mączka. Bramki liderki na niewiele się zdały. Piotrcovia prowadziła do przerwy 13:7 i pewnie zmierzała po triumf.

Problemy przyjezdnych zaczęły się po przerwie. Gospodynie złapały wiatr w żagle, gdy Mączkę wspomogła Beata Skalska. Strata wynosiła już tylko trzy trafienia, a do końca spotkania pozostawało 15 minut. Wydawało się, że rozpędzone zawodniczki KPR-u lada moment odrobią straty.

Zamiast remisu, po chwili urosło prowadzenie piotrkowianek. Dronzikowska ponownie nie pomyliła się w kontrze, gola dołożyła Ivanović i na tablicy pojawił się wynik 16:23. Koniec emocji? Nie dla miejscowych. Mączka z zimną krwią wykorzystywała karne, pokazała się też Monika Kaźmierska i na 30 sekund przed końcem KPR tracił tylko jedną bramkę! Piłkę w rękach miała jednak Piotrcovia i ostatnia drużyna tabeli zdołała zadać decydujący cios.