Bauhaus Liga ASOBAL: niesamowity wyczyn Barcelony. Setne zwycięstwo z rzędu!

Nie widać końca znakomitej serii szczypiornistów FC Barcelona Lassa w lidze hiszpańskiej. Zespół Kamila Syprzaka wygrał po raz setny z rzędu. Ofiarą mistrzów kraju zostali zawodnicy Sinfin (22:27).

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Grają wszyscy, a na końcu i tak najlepsza okazuje się FC Barcelona Lassa. Tak można streścić ostatnie sezony w lidze hiszpańskiej. Z BM Sinfin do 45 minuty wynik oscylował wokół remisu. Problemy Blaugranie sprawiał m.in. Pablo Paredes i mistrzowie Hiszpanii sporo zawdzięczają swoim bramkarzom. Gonzalo Perez de Vargas do spółki z Borko Ristowskim odbił 12 piłek.

Podobnie jak w wielu poprzednich pojedynkach, Barcelona narzuciła mocniejsze tempo w ostatnich minutach. W bramkę rywali wstrzelił się w końcu Kirył Łazarow (wcześniej 2 nieudane próby), ze skrzydeł i w kontrach nie mylili się Victor Tomas oraz Aitor Arino. Sytuację starał się uratować Darius Makaria w bramce Sinfin, ale nie zdołał już odmienić losów spotkania. Udział w sukcesie miał Kamil Syprzak, który zapisał na swoim koncie jedno trafienie w dwóch rzutach.

Dla Katalończyków było już setne zwycięstwo z rzędu. Na hiszpańskich parkietach ostatni raz goryczy porażki zaznali w maju 2013 roku. Już prawie rok temu pobili długowieczny rekord Fraikin BM Granollers z przełomu lat 60. i 70. (seria 72 wygranych). Co więcej, nie ma przesłanek, że którykolwiek z rywali będzie w stanie przerwać wspaniałą passę.