Siódemka Miedź - Vive II. Zwycięstwo legniczan i pozycja wicelidera

Bardzo ciekawe widowisko stworzyli w hali przy Lotniczej szczypiorniści Siódemki Miedzi Legnica i rezerw Vive Tauronu Kielce. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego miał pod górkę, ale ostatecznie w 8. kolejce grupy B I ligi wygrał 26:25.

Paweł Jantura
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

To był szalony mecz. Prowadzenie w nim zmieniało się kilkukrotnie. Zarówno legniczanie, jak i kielczanie lepiej radzili sobie w defensywie, a z każdą minutą na bohaterów wyrastali bramkarze. Z jednej strony świetny Łukasz Mazur, z drugiej Krzysztof Markowski w pierwszej i Mikołaj Baran w drugiej połowie.

Mecz przy Lotniczej był też pojedynkiem dwóch bombardierów - Roberta Szuszkiewicza i Branko Vujovicia. Wygrał go 18-letni Czarnogórzec, który rzucił aż 11 bramek. Rozgrywający Siódemki Miedź spotkanie zakończył "tylko" z 10 trafieniami. Vujović potwierdził w Legnicy, że drzemie w nim wielki potencjał i kielecki klub będzie miał z niego sporo pociechy.

Prowadzeni do boju przez Szuszkiewicza i Pawła Piwkę legniczanie na przerwę schodzili z zapasem jednej bramki, choć w pierwszych 30 minutach przegrywali 2:3 i 6:8. Drugą połowę lepiej rozpoczęli kielczanie. W 41 min. po trafieniu Bartłomieja Bisa Vive wygrywało już 21:18.

Wtedy jednak Siódemka Miedź wrzuciła drugi bieg, strzeliła pięć bramek z rzędu i w 48 min. zrobiło się 23:21. Końcówka spotkania była szalenie emocjonująca. W 55 min. Szuszkiewicz trafił z drugiej linii i zrobiło się 26:24.

Kolejną bramkę kibice zobaczyli dopiero w ostatniej minucie. Trafienie Bartosza Dufaja nie miało już jednak znaczenia. Punkty zostały w Legnicy, co nie zmienia faktu, że młody kielecki zespół zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko.

Dzięki zwycięstwu Siódemka Miedź awansowała na drugie miejsce w tabeli. Następny mecz podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego rozegrają już w najbliższą środę. W Zawadzkich zmierzą się z tamtejszym ASPR.