AZS AWF - SPR PWSZ. Tarnowianie wyszli z opresji

Trzecie zwycięstwo AZS AWF Biała Podlaska w I lidze szczypiornistów wisiało w powietrzu. SPR PWSZ Tarnów dzięki świetnej końcówce zdobył ostatecznie dwa punkty (30:31).

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Beniaminek z Białej Podlaskiej przed tygodniem po znakomitym finiszu ograł MTS Chrzanów i do rywalizacji z SPR PWSZ Tarnów przystępował z nadzieją na kolejne punkty. Gracze przedostatniego zespołu tabeli tym razem opuszczali parkiet z opuszczonymi głowami.

Zaczęło się świetnie. Na kole nie do zatrzymania był Łukasz Kandora, bramkę za bramką dokładał Maksim Kruchkou i AZS AWF Biała Podlaska do przerwy prowadził 16:15, choć były momenty, w których różnica wynosiła nawet trzy trafienia.

Spotkanie przebiegało idealnie według scenariusza miejscowych. O swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał Bartosz Ziółkowski, gole dokładał też Marcin Stefaniec. W 40 minucie tarnowianie mieli już trzy bramki straty i musieli zabrać się do roboty, by myśleć o czwartym zwycięstwie w sezonie.

Zryw SPR-u w ostatnich dziesięciu minutach uratował gościom sukces. Końcówka była popisem Łukasza Szatko i Łukasza Nowak. Obaj rzucili w decydującej fazie pojedynku po dwie bramki, a pogoń AZS-u na dwie minuty przed końcem nie przyniosła skutku. Podopieczni Sławomira Bodasińskiego przegrali 30:31 i utknęli na trzynastym miejscu w tabeli. Tarnowianie na razie na bezpiecznej ósmej lokacie.