El. ME 2018, grupa 3: Hiszpanie zdemolowali Finów

Finowie, rewelacja pierwszej kolejki eliminacji mistrzostw Europy, nie mieli nic do powiedzenia w drugim pojedynku i przegrali z Hiszpanami 21:36.

Marcin Górczyński
Reprezentacja Hiszpanii w piłce ręcznej WP SportoweFakty / Damian Filipowski / Reprezentacja Hiszpanii w piłce ręcznej

Suomi tej poprzeczki już nie przeskoczyli. Kopciuszek europejskiego handballa na tle Hiszpanów wyglądał zdecydowanie gorzej niż w zwycięskiej potyczce z Austrią. O ile w pierwszej połowie Finowie nie odstawali zbytnio od rywali, to po przerwie na parkiecie istniał tylko jeden zespół.

Nowy trener Hiszpanów, Jordi Ribera, dał szansę zmiennikom i nowicjuszom. Świetnie zaprezentował się zwłaszcza Adrian Figueras Trejo, obrotowy Fraikin BM Granollers (6 bramek). Nie zawiódł także zbierający pierwsze szlify w kadrze Ferran Sole.

Szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego wykorzystali nieporadność Suomi na początku drugiej połowy, kiedy to rywale przez 15 minut tylko dwa razy trafili do siatki. Figueras do spółki z Alexem Dujszebajewem i Danielem Sarmiento punktowali Finów, a przewaga błyskawicznie urosła do 13 bramek.

W hiszpańskiej kadrze wystąpił obrotowy Vive Tauronu Kielce, Julen Aguinagalde i zakończył mecz z jednym golem. Z Finami zagrał także bramkarz Orlen Wisły Płock, Rodrigo Corrales.

El. ME 2018, gr. 3:

Finlandia - Hiszpania 21:36 (12:17) Najwięcej bramek: dla Finlandii - Nico Ronnberg 5, Richard Sundberg 4; dla Hiszpanii - Alex Dujszebajew 7, Adrian Figueras Trejo 6, Daniel Sarmiento 4.