Polska 2020. Szukamy następców gwiazd

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej zmienia oblicze. Kadrę opuszczają stare gwiazdy, a zastępują ich młode wilki. Przedstawiamy graczy, którzy mogą poprowadzić Biało-Czerwonych do walki o sukces na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Bramkarze

Piotrowi Wyszomirskiemu do trzydziestki jeszcze daleko, a w koszulce z orzełkiem na piersi rozegrał grubo ponad sto spotkań. Bramkarz TBV Lemgo od kilku lat był przygotowywany przez Bogdana Wentę i Michaela Bieglera do roli następcy Sławomira Szmala i teraz nadchodzi jego czas. Warszawiak wchodzi w najlepszy dla bramkarza wiek; na mistrzostwach świata we Francji z powodu kontuzji nie zagra, ale reprezentacyjna przyszłość wciąż przed nim.

Podczas IO w Tokio w kwiecie bramkarskiego wieku będzie Adam Malcher, który w drużynie narodowej grał jeszcze w poprzedniej dekadzie, zdobywając nawet medal MŚ (2009). A doświadczonych gonią młodzi. Adam Morawski jesienią w Płocku wreszcie zaczął odgrywać ważną rolę, duży talent ma 22-letni Mateusz Kornecki, a w Niemczech doświadczenia zbiera Patryk Foluszny.

Kadrowicz

Piotr Wyszomirski (1988, TBV Lemgo)

Kandydat

Adam Morawski (1994, Orlen Wisła Płock)
Mateusz Kornecki (1994, NMC Górnik Zabrze)
Adam Malcher (1986, KPR Gwardia Opole)

W dalszym kręgu

Patryk Foluszny (1996, HSC 2000 Coburg)
Tomasz Wiśniewski (1997, Orlen Wisła Płock)
Artur Chmieliński (1992, Wybrzeże Gdańsk)
Patryk Małecki (1992, Zagłębie Lubin)

Czy Polacy zagra na igrzyskach olimpijskich w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
  • s_mmts Zgłoś komentarz
    Paweł Genda jest tylko rok starszy od Tomasza Gębali. Jest podstawowym zawodnikiem MMTS i to nie od tego sezonu. Potrafi grać bardzo dobrze w ataki i obronie. Jest bardziej uniwersalny,
    Czytaj całość
    dynamiczny i zwrotny od Gębali. Atutem Gębali jest to, że razem z bratem mieli mocne poparcie, co umożliwiło im wyjazd do Magdeburga i następnie transfer do Wisły. Odnośnie bramkarzy to jeśli mówimy o 30-letnim Adamie Malcherze w kontekście IO Tokio, to dlaczego nawet w orbicie zainteresowań nie pojawia się 26-letni Krzysztof Szczecina. Doprawdy niezrozumiałe. Skoro Malcher jest taki świetny to dlaczego grał tylko w Zagłebiu i Gwardii i dopiero ten sezon ma rewelacyjny. Ja pamiętam Malchera z czasów Wenty, niestety.Tak samo dziwi brak w orbicie zainteresowań młodzieżowego reprezentanta Polski Keliana Janikowskiego, który mimo młodego wieku jest drugim obrotowym MMTS i zmiennikiem Michała Pereta. Kelian przed tym sezonem wygrał rywalizację w klubie z Bartkiem - byłym reprezentantem młodzieżówki, któa w 2002 r zdobyła złoto Mistrzostw Europy i byłm zawodnikiem HG Saarlouis (2 Bundesliga). Mimo, że piszę tylko i wyłącznie o graczach MMTS, to uważam moje oceny za obiektywne ;)