Olimp - KSSPR. Grodkowianie z pierwszym punktem

Dziewięć kolejek czekali kibice Olimpu Grodków na pierwszą zdobycz punktową swoich ulubieńców w sezonie 2016/2017 pierwszej ligi. Grodkowianie zremisowali u siebie z KSSPR-em Końskie 27:27, choć mieli nawet dużą szansę na odniesienie zwycięstwa.

Wiktor Gumiński

Wiara w sukces ekipy z Grodkowa wzrosła w sercach ich sympatyków szczególnie mocno, gdy w 59. minucie Paweł Chmiel wyprowadził drużynę na prowadzenie 27:26. Będący pod ścianą goście potrafili jednak zadać cios z rzutu karnego, podyktowanego za taktyczny faul Łukasza Gradowskiego. Wykorzystał go najlepszy strzelec KSSPR-u Przemysław Matyjasik, autor 9 trafień.

Lider zespołu z Końskich dał się rywalom szczególnie mocno we znaki w końcówce pierwszej połowy, kiedy jego kolejne gole pozwalały przyjezdnym utrzymywać minimalną inicjatywę. Generalnie jednak przez pełne 60 minut drużyny szły praktycznie "łeb w łeb", a prowadzenie często przechodziło z jednej na drugą stronę. I ani razu nie było większe niż dwubramkowe.

Motorem napędowym grodkowian było przede wszystkim doświadczone trio, mające za sobą lata występów w Gwardii Opole. Bogumił Baran, Paweł Prokop i grający trener Michał Piech zdobyli łącznie 13 bramek. A ponadto 3 trafienia dołożył także inny były gwardzista Łukasz Gradowski.

Z kolei w szeregach gości ciężar gry ofensywnej rozłożony był mniej równomiernie. Opierał się na zdecydowanym liderze, jakim był Matyjasik, które najczęściej wspomagali Sebastian Smołuch, Dawid Maleszak i Bartosz Sękowski.

Zdobycie pierwszego punktu w sezonie nie pozwoliło graczom Olimpu na opuszczenie ostatniego, 14. miejsca w tabeli grupy B pierwszej ligi. KSSPR zajmuje natomiast aktualnie 6. pozycję, z bilansem 4 zwycięstw, 2 remisów i 3 porażek (10 pkt).

UKS Olimp Grodków - KSSPR Końskie 27:27 (14:14)

Olimp: Zając, Madaliński - Baran 5, Piech 4, Prokop 4, Chmiel 3, Dziurgot 3, Gradowski 3, Mierzwiński 2, Maciejewski 1, Świerczyński 1, Turyniewicz 1, Bujak, Ogorzelec