Zagraniczne media po meczu Vardar - Vive: lekcja dla obrońcy tytułu, dominacja mistrza Macedonii, Kielce zatopione

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /

W spotkaniu 6. kolejki grupy B Ligi Mistrzów, polski Vive Tauron Kielce przegrał na wyjeździe z macedońskim Vardarem Skopje 34:40. Co o tym pojedynku piszą zagraniczne media?

W tym artykule dowiesz się o:

"EHF"
"EHF"

"EHF": Prześwietny Vardar pokazał moc w starciu z Vive Kielce

Vardar odniósł imponujące zwycięstwo z broniącym tytułu zespołem Vive Tauronu Kielce. Mistrzowie Polski przegrali swój drugi mecz z rzędu w Lidze Mistrzów, po tym jak wcześniej polegli w starciu z Rhein Neckar-Loewen.

Niesamowicie dysponowany tego dnia był skrzydłowy Timur Dibirow, który inspirował swój zespół. Ponadto bramkę Vardaru zamurował Sterbik.

Natomiast aż siedem bramek w drugiej połowie rzucił Alex Dujszebajew, który w następnym sezonie zagra w Vive. Macedońska drużyna zagrała tego dnia ze świetną - 78-procentową skutecznością - w ataku - zauważył serwis "EHF".

"Ekipa"
"Ekipa"

"Ekipa": Mistrz Europy poległ w Skopje, Vardar lepszy od Vive Kielce

Vardar Skopje pokonał obrońcę tytułu w Lidze Mistrzów i odniósł swoje piąte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. To była absolutna dominacja i przekonująca wygrana gospodarzy.

Mistrz Macedonii odniósł swój sukces między innymi dzięki Arpadowi Sterbikowi, którego wspomogli Alex Dujszebajew i Timur Dibirow, zaś najwięcej bramek dla Vardaru - dziewięć - rzucił Igor Karacić - obwieścił macedoński dziennik "Ekipa".

"Utrinski Vesnik"

"Utrinski Vesnik": Vardar zatopił mistrza Europy z Kielc

Czerwono-czarni zagrali fenomenalnie i zasłużenie zdobyli komplet punktów, pokonując Vive Kielce 40:34.

Piłkarze ręczni Vardaru Skopje zdominowali drugą połowę spotkania i dali lekcję obrońcy tytułu w Lidze Mistrzów, rzucając im aż 40 bramek. To był doskonały mecz mistrza Macedonii - stwierdził "Utrinski Vesnik".

"Handball World"

"Handball World": Déjà-vu - Kielce ponownie pokonane w Skopje

Skopje to nie jest najszczęśliwsze miejsce dla Vive Kielce. Timur Dibirow, Igor Karacić i Arpad Serbik poprowadzili Vardar do wygranej 40:34.

Po tym triumfie mistrz Macedonii jest liderem grupy A Ligi Mistrzów, wyprzedzając Neckar Loewen - poinformował niemiecki portal "Handball World".

"Handball Planet"

"Handball Planet": RK Vardar rzucił 40 bramek mistrzom z Kielc!

Panujący mistrzowie przegrali drugi mecz z rzędu w Lidze Mistrzów! Vive Tauron Kielce zostało pokonane w "piekle" w Skopje (34:40). Vardar był zdecydowanie lepszy w drugiej połowie, a błysnął bramkarz Arpad Sterbik (14 obron). Świetnie spisał się również rozgrywający Igor Karacić (9 bramek) - zakomunikował portal "Handball Planet".

"Vardar Skopje"

"Vardar Skopje": Vardar dał nową lekcję Kielcom w Skopje

Po raz kolejny Vardar pokonał przed własną publicznością Vive Kielce. Obrońca tytułu poniósł klęskę w Skopje, przegrywając 34:40.

To nowy rekord klubu, który wcześniej w żadnym meczu Ligi Mistrzów nie rzucił aż 40 bramek i to w starciu ze złotym medalistą LM, co mówi samo za siebie.

Mistrz Macedonii po raz kolejny udowodnił, że wie, jak grać przeciwko zespołowi z Kielc. Goście stawiali czoła tylko w pierwszej połowie, a druga odsłona rywalizacji została zdominowana przez czerwono-czarnych - oznajmił oficjalny serwis Vardaru Skopje.