Meble Wójcik - Sandra Spa Pogoń. Wielki dzień w Elblągu. Pierwsze zwycięstwo beniaminka

Dziesięć kolejek czekali piłkarze ręczni Meble Wójcik Elbląg na pierwsze zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Beniaminek na własnym parkiecie ograł Sandra Spa Pogoń Szczecin 22:18.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Elblążanie straszyli już ligowe potęgi (KS Azoty Puławy czy Orlen Wisłę Płock), kilka razy nieźle spisywali się w pierwszych połowach, ale beniaminkowi w kolejnych minutach często odcinało prąd. W meczu z Sandra Spa Pogonią Szczecin zawodnicy Jacka Będzikowskiego dopięli swego. Tym razem druga odsłona padła łupem Mebli Wójcik.

Spotkanie początkowo nie układało się jednak po myśli elblążan. Paweł Krupa znajdował sposób na Meblarzy, a w 26 minucie Mateusz Zaremba wyprowadził szczecinian na prowadzenie 10:7. Gospodarze, występujący bez Pawła Adamczaka i Damiana Malandego, tuż przed przerwą zmniejszyli stratę (10:9) i drugie 30 minut zapowiadało się arcyciekawie.

Zespoły borykały się z problemami ze skutecznością, o czym najlepiej świadczą... trzy bramki rzucone przez 10 minut drugiej połowy. Z czasem rozkręcili się jednak elblążanie. Piotr Adamczak do spółki z Mikołajem Kupcem i Jakubem Moryniem brylowali na parkiecie, z koła nie mylił się Bartosz Janiszewski i w 55 minucie Meble Wójcik prowadziły już 19:16. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

Tuż przed końcem sytuację Pogoni utrudniła czerwona kartka dla Michala Bruny. Chwilę wcześniej trzecie wykluczenie otrzymał Kirył Kniaziew i szczecinianie byli skazani na niepowodzenie w ostatnich minutach. Meblarze mogli dopisać do swojego dorobku trzy punkty. Pokonali bowiem rywala z grupy granatowej i do szóstej Pogoni tracą już tylko oczko.