KSZO Odlewnia Ostrowiec - AZS AWF Biała Podlaska: gospodarze o niebo lepsi

Zasłużone zwycięstwo odnieśli szczypiorniści KSZO Ostrowiec Św. nad ekipą AZS AWF Biała Podlaska (34:23). Był to dopiero drugi mecz wygrany przez pomarańczowo-czarnych we własnej hali.

Anna Soboń
Anna Soboń

Wynik potyczki pomiędzy zespołami KSZO Odlewnią Ostrowiec Św. i AZS AWF Biała Podlaska już w 30 sekundzie otworzył Wojciech Czuwara. Spotkanie szybko się wyrównało i po pięciu minutach gospodarze mieli jedną bramkę przewagę (3:2). Koncertowo grał Czuwara, po którego trafieniach ekipa pomarańczowo-czarnych odskoczyła na trzy gole (6:3). Mimo, że podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego mylili się w kontrze, to jednak po kwadransie gry ciągle o trzy gole byli lepsi od ekipy z Białej Podlaskiej (9:6). W ostrowieckiej drużynie bardzo dobrze spisywał się również Paweł Kwiatkowski, który znajdował sposób na pokonanie bramkarza gości. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy miejscowi - mimo ambitnej gry rywali - nadal prowadzili 13:11, by do szatni schodzić przy stanie 16:12.

Mocno drugą połowę rozpoczęli szczypiorniści KSZO. Po rzucie Macieja Jeżyny piłka trafiła w słupek. Nie zwalniał tempa również Czuwara i na kwadrans przed końcem meczu ekipa miejscowych prowadziła 25:18. Zespół z Białej Podlaskiej starał się ile sił, by zmniejszyć dystans do pomarańczowo-czarnych, jednak kolejne pięć minut to odrobienie tylko jednej bramki w meczu (27:21), ale na pięć minut przed końcową syreną ostrowczanie mieli już siedem goli nad rywalami (30:23). Wynik spotkania na 34:23 ustalił Mateusz Rutkowski i ostrowczanie zainkasowali dwa punkty.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - AZS AWF Biała Podlaska 34:23 (16:12)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk - Jeżyna 6, Król, Czuwara 8, Goliszewski 2, Afanasjew 5, Kamil Kieloch 1, Kwiatkowski 9, Antolak 2, Rutkowski 1.