Liga Mistrzów: zwycięstwa Team Tvis Holstebro i HBC Nantes

W 6. kolejce spotkań grupy D Ligi Mistrzów, duński Team Tvis Holstebro pokonał turecki Besiktas Mogaz Stambuł 29:25, zaś francuskie HBC Nantes okazało się lepsze od rumuńskiego Dinama Bukareszt (26:24).

Tomasz Rosiński
Szczypiorniści z Holstebro przystępowali do niedzielnej konfrontacji z zamiarem przełamania złej passy oraz z chęcią odniesienia swojego pierwszego zwycięstwa w LM 2016/2017 i udało im się zrealizować ten cel.

Team Tvis pojedynek z Besiktasem rozpoczął z wysokiego "c", obejmując prowadzenie 6:2 w 10. minucie rywalizacji. Bardzo skuteczny był skrzydłowy Magnus Grubb Bramming, a wicemistrzowie Danii starali się kontrolować boiskowe wydarzenia. Goście z letargu przebudzili się dopiero po pierwszym kwadransie i po świetnym finiszu doprowadzili do remisu 14:14 na koniec pierwszej połowy.

Po zmianie stron gra była szarpana z obydwu stron, a emocje jako pierwsza opanowała duńska ekipa, która w 47. minucie wypracowała sobie cztery bramki przewagi (23:19). Team Tvis Holstebro już nie zaprzepaścił swojej szansy i pokonał zespół z Turcji 29:25.

Drugie starcie w grupie D w Nantes również dostarczyło kibicom sporo emocji i I odsłona również zakończyła się remisem (12:12). Podczas tego meczu zawodnicy HBC walczyli nie tylko o triumf, ale i o umocnienie się na czele tabeli.

W drugiej części batalii tylko przez pierwsze dziesięć minut trwała walka gol za gol (17:17). Później na boisku dzieliło i rządziło HBC Nantes, które w końcowym rozrachunku zwyciężyło z Dinamem 26:24 i ma już cztery punkty przewagi nad HC Motorem Zaporoże.

Liderem HBC w ofensywie był David Balaguer Romeu, który zapisał na swoim koncie dziewięć trafień.

Liga Mistrzów, 6. kolejka grupy D:

Team Tvis Holstebro - Besiktas Mogaz Stambuł 29:25 (14:14)
Najwięcej bramek: dla Team Tvis Holstebro - Magnus Grubb Bramming 9, Kasper Emil Kildelund 6; dla Besiktasu Mogaz Stambuł - Mehmet Demirezen 6, Faruk Vrazalić i Predrag Dacević - po 5.

HBC Nantes - Dinamo Bukareszt 26:24 (12:12) Najwięcej bramek: dla HBC Nantes - David Balaguer Romeu 9, Nicolas Claire 5, Dominik Klein i O'Brian Nyateu - po 3; dla Dinama Bukareszt - Sajad Esteki 8, Pierre Yves Ragot i Jakov Vranković - po 4.