Vistal - KPR Kobierzyce. Liderki bezlitosne dla kolejnego rywala

Nie było niespodzianki w meczu Vistal Gdynia - KPR Kobierzyce. Liderki tabeli od początku skupiły się przede wszystkim na defensywie, a w drugiej połowie podkręciły tempo i wygrały 28:14.

Michał Gałęzewski

Obie drużyny mają w tym sezonie zupełnie inne cele. Vistal już kilka razy potrafił udowodnić na parkiecie, że potrafi zmierzyć się z rolą faworyta. Nie inaczej było tym razem. W szczególności należy pochwalić gdyńską obronę, która do 29. minuty straciła zaledwie dwie bramki z gry!

Gdynianki miały jednak spore problemy z dobrze broniącą Katarzynę Demiańczuk. Mimo, że bramkarka KPR-u potrafiła kilka razy powstrzymać faworytki, Vistal konsekwentnie budował swoją przewagę. Duża w tym zasługa Anety Łabudy, która po raz pierwszy po kontuzji znalazła się w wyjściowej siódemce i w krótkim czasie rzuciła cztery bramki.

Vistal od 8. do 29. minuty nie stracił żadnej bramki z gry, a po tym jak z drugiej linii celnie rzuciła Patricia Matieli, na trzy minuty przed przerwą było 11:4. Tuż przed gwizdkiem celnie rzuciły jednak Oliwia Bartkowska i Marta Łyszczyk. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się pięciobramkowym zwycięstwem gospodyń.

W drugiej części spotkania drużyna, którą prowadzi Paweł Tetelewski grała dużo szybciej i narzuciła swój styl, co miało pozytywny wpływ na wynik. KPR wcześniej starał się spowalniać tempo. Tym razem padało dużo więcej bramek, a gdy skutecznym rzutem popisała się Magdalena Stanulewicz, po dziewięciu minutach od powrotu na boisko, Vistal prowadził już różnicą dziesięciu bramek.

Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach gdyńskiej drużyny, podczas wysokiego prowadzenia na boisko wyszły młodsze zawodniczki, które tym razem mogły przez więcej minut zebrać doświadczenie na superligowych parkietach. W samej końcówce obie drużyny popełniały dużo błędów w ataku. Przewaga gospodyń nie podlegała jednak dyskusji i Vistal pokonał KPR 28:14.

Vistal Gdynia - KPR Kobierzyce 28:14 (11:6)

Vistal: Kordowiecka, Kamińska - Stanulewicz 6, Łabuda 4, Kobylińska 4, Szarawaga 3, Matieli 3, Kozłowska 2, Macedo 2, Granicka 1, Dorsz 1, Janiszewska 1, Borysławska 1, Uścinowicz, Urbaniak.
Karne: 1/2.
Kary: 6 min. (Dorsz 2 min., Urbaniak 2 min., Kobylińska 2 min.).

KPR: Demiańczuk, Słota - A.Mączka 4, Linkowska 2, Łyszczyk 2, Wojda 2, Bartkowska 1, Wesołowska 1, Szymańska 1, Kaźmierska 1, oraz Michalak, Skalska, Łuczkowska.
Karne: 2/3.
Kary: 12 min. (Szymańska 4 min., Linkowska 2 min., A.Mączka 2 min., Michalak 2 min., Łuczkowska 2 min.).

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski.
Widzów: 600.

Michał Gałęzewski z Gdyni

Czy 15-20 minut, które dostały juniorki w meczu z KPR-em zaprocentuje na przyszłość?