UKS PCM - Kram Start. Elblążanki wyraźnie górą

Rozegrany w Kościerzynie mecz 11. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zakończył się wysokim zwycięstwem faworytek z Elbląga. Kram Start pokonał gospodynie, UKS PCM, 30:21 (17:9).

Joanna Chmara
WP SportoweFakty / Anna Dembińska
Borykający się z poważnymi problemami kadrowymi UKS PCM Kościerzyna tylko przez kilka pierwszych minut był w stanie dotrzymać kroku Kramowi Start Elbląg. Krótka ławka rezerwowych to obecnie duża bolączka kościerskiego zespołu, co widać było w kilku ostatnich meczach.

W środowym spotkaniu 11. kolejki drużyna z Elbląga zagrała równo i pewnie pokonała rywalki z Kaszub. Najmocniejszym punktem zespołu prowadzonego przez Andrzeja Niewrzawę była Magdalena Balsam, która aż siedmiokrotnie trafiła do bramki PCM-u. Wtórowały jej Sylwia Lisewska i Ewa Andrzejewska, której gol w 14. minucie pozwolił Kramowi na wyjście na siedmiobramkowe prowadzenie.

Od tego momentu elblążanki już do końca spotkania utrzymywały bezpieczną przewagę. Gospodynie próbowały powstrzymać ataki Startu, jednak nie miały pomysłu na zatrzymanie rywalek. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 9:17.

W drugiej odsłonie spotkania UKS PCM pokazał się z lepszej strony. Na uwagę zasługuje dobra postawa bramkarki Agnieszki Liskowskiej, która obroniła dwa rzuty karne i zaprezentowała kilka ładnych interwencji. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyła Magdalena Ziółkowska, która pięciokrotnie pokonała bramkarkę Startu.

Kościerzynianki nie były jednak w stanie odrobić strat z pierwszej połowy. Brakowało im skuteczności, miały problemy z kończeniem ataków, nawet gdy dwie zawodniczki elbląskiego zespołu siedziały na ławce kar. W ostatnich minutach meczu UKS-owi duże problemy sprawiała Sylwia Lisewska, która z łatwością ogrywała obronę rywalek. Tuż przed końcowym gwizdkiem swoją czwartą bramkę dla kościerskiego zespołu zdobyła jeszcze Weronika Sus, ustanawiając wynik na 21:30.

UKS PCM Kościerzyna - Kram Start Elbląg 21:30 (9:17)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska - Ziółkowska 5, Sus 4, Belter 4, Wójcik 4, Rogożeńska 2, Piwowarczyk 2, Bunikowska, Jakubowska
Kary:
6 min. (Jakubowska 4 min., Piwowarczyk 2 min.)
Karne:
2/3

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 7, Lisewska 5, Andrzejewska 5, Gerej 3, Waga 2, Świerżewska 2, Kwiecińska 2, Stokłosa 1, Muchocka 1, Jędrzejczyk 1, Dankowska 1, Grobelska
Kary:
8 min. (Świerżewska 4 min., Kwiecińska, Gerej - po 2 min.)