Orlen Wisła - Kadetten. Nafciarze z bardzo ważnym zwycięstwem! Szwajcarzy rozbici w Płocku

W 7. kolejce Ligi Mistrzów szczypiorniści Orlen Wisły Płock pokonali Kadetten Schaffhausen 33:26. To już drugie z rzędu zwycięstwo płocczan w tych elitarnych rozgrywkach. Nafciarze zdobyli dotychczas pięć punktów.

Aneta Szypnicka-Staniec
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Spokój i opanowanie 22-letniego Adama Morawskiego w newralgicznym fragmencie spotkania to najważniejsze składowe triumfu Nafciarzy nad Kadetten Schaffhausen. Przez większą część pierwszej połowy oba zespoły grały nieco chaotycznie, ale nie brakowało walki i zaciętej rywalizacji. W lepszym położeniu byli jednak goście, którym udawało się wychodzić na minimalne, bo jedno lub dwubramkowe prowadzenie.

Wszystko zmieniło się w momencie wejścia na boisko wspomnianego Morawskiego. Młody zawodnik zastąpił między słupkami płockiej bramki Rodrigo Corralesa i bardzo szybko zanotował pierwszą udaną interwencję. Gdy chwilę później znów popisał się dwiema skutecznymi paradami, dał jasny sygnał - rywalom, że jest w doskonałej formie, a kolegom z zespołu, że mają za plecami ścianę nie do przejścia.

Świetna postawa Morawskiego w bramce i uporządkowanie przez Wiślaków gry w ofensywie sprawiły, że Nafciarze błyskawicznie odskoczyli. Po pierwszych trzydziestu minutach gry prowadzili trzema trafieniami 15:12, a zaraz po przerwie zaczęli tę przewagę natychmiastowo powiększać.

Płocczanie raz za razem wymuszali na Kadetach popełnianie prostych błędów i z zimną krwią wykorzystywali je wyprowadzając zabójcze kontrataki. Na dziesięć minut przed końcem gospodarze prowadzili już ośmioma trafieniami i kibice mogli zacząć świętowanie zdobycia kolejnych dwóch punktów.

Sytuację Szwajcarów próbował ratować Gabor Csaszar i chociaż rzucił dziewięć bramek, nie miał wielkiego wsparcia w swoich kolegach z drużyny. Oprócz niego grę ciągnęli Manuel Liniger i Michał Szyba i w sumie we trzech byli autorami ponad siedemdziesięciu procent bramek swojego zespołu.