Liga Mistrzów: Team Tvis Holstebro chłopcami do bicia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christof Koepsel /
Getty Images / Christof Koepsel /

Gracze Team Tvis Holstebro chcieliby jak najszybciej zapomnieć o udziale w Lidze Mistrzów. Duńczycy przegrali piąte spotkanie w rozgrywkach. Tym razem z Dinamem Bukareszt (25:30).

Duński zespół to w tym sezonie Magnus Grubb Bramming i długo, długo nikt. Skrzydłowy, lider klasyfikacji strzelców, ponownie zachwycił. Rzucił mistrzom Rumunii 12 bramek, ale w pojedynkę nie był w stanie wiele zdziałać.

Lider Team Tvis Holstebro w pierwszej połowie dźwigał na swoich barkach odpowiedzialność za wynik zespołu. Duńczycy po słabym początku zdołali nawet doprowadzić do remisu 12:12. Był to jednak ich ostatni dobry fragment.

Kolejne minuty należały do Dinama Bukareszt. Grę zespołu napędzał Ciprian Sandru, do tego doszła cała seria zmarnowanych okazji przez Holstebro. Błyskawicznie na tablicy pojawił się wynik 22:17, co wyraźnie podcięło Duńczykom skrzydła. Rezultat udało się tylko nieznacznie uratować, gdy wykluczenia otrzymało dwóch graczy Dinama. Kasper Emil Kildelund zmniejszył rozmiary porażki, ale przewaga mistrzów Rumunii nie podlegała dyskusji. Dla stołecznego zespołu był to drugi sukces w tej edycji rozgrywek.

Spotkanie poprowadziła para polskich sędziów Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz.

Liga Mistrzów, grupa D (7. kolejka):

Dinamo Bukareszt - Team Tvis Holstebro 30:25 (12:12) Najwięcej bramek: dla Dinamo - Sajad Esteki 7, Ciprian Sandru 5, Pierre Ragot 4; dla Holstebro - Magnus Grubb Bramming 12, Kasper Kildelund 6.