Zagłębie - Meble Wójcik. Lubińskie przełamanie w świetnym stylu

W niedzielne popołudnie doszło w PGNiG Superlidze do starcia MKS Zagłębia Lubin z ekipą Mebli Wójcik Elbląg. Zespół szkoleniowca Pawła Nocha przerwał serię ośmiu porażek i pokonał przyjezdnych 29:19.

Małgorzata Boluk
Materiały prasowe / ZAGŁĘBIE LUBIN
Niedzielne starcie rozpoczęła drużyna gości, która po przedniej urody bramce Mikołaja Kupca objęła prowadzenie. To był koniec dobrych wieści dla beniaminka z Elbląga. Zespół Meblarzy kompletnie nie radził sobie z twardą defensywą gospodarzy i świetnie dysponowanym Patrykiem Małeckim, co poważnie odbiło się na wyniku spotkania.

W 9. minucie meczu Zagłębie prowadziło w Lubinie już pięć do jednego. Trzeba przyznać, że był to najmniejszy wymiar kary dla przyjezdnych, ponieważ ekipa Pawła Nocha zmarnowała kilka okazji na powiększenie swego dobytku.

Najwięcej problemów sprawiał elbląskiej obronie Arkadiusz Moryto, który wespół z Mikołajem Szymyślikiem stanowił w pierwszej połowie o ofensywnej mocy Miedziowych. Po stronie przyjezdnych ciężar gry rozkładał się na barki Piotra Adamczaka i Mikołaja Kupca. To jednak za mało na poukładaną w defensywie drużynę miejscowych. Meble Wójcik, aby marzyć o zwycięstwie musiały po przerwie poprawić mizerną skuteczność.

Po zmianie stron warunki na parkiecie wciąż dyktowało Zagłębie, które w 39. minucie po rzucie z koła Michała Stankiewicza podwyższyło przewagę do dziewięciu trafień. Zespół Meblarzy nie chciał jednak dopuścić do blamażu i rzucił się do odrabiania strat, w czym pomógł między słupkami Bartosz Dudek. Elbląski team wzorowo wykorzystał rozluźnienie w szeregach gospodarzy i zdobył pięć bramek z rzędu.

Na tym emocje się kończą. Ostatnie dziesięć minut zawodów to bezwzględna dominacja Zagłębia, które przerwało serię ośmiu porażek i cieszyło się w niedzielę z przełamania w bardzo dobrym stylu. Nagroda MVP powędrowała do rąk lubińskiego bramkarza, Patryka Małeckiego.

MKS Zagłębie Lubin - Meble Wójcik Elbląg 29:19 (16:9)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 3, Przysiek , Kużdeba 4, Szymyślik 5, Mrozowicz 1, Czuwara 5, Wolski, Gudz, Bartczak 1, Dżono 4, Moryto 6 (3/4).
Karne: 3/4
Kary:
12 min. (Wolski, Szymyślik - po 4 min., Gudz, Kużdeba - po 2 min.)

Meble Wójcik: Dudek, Ram, Fiodor - Malczewski, Dorsz 1, Janiszewski 5, Szopa, Nowakowski 1 (1/1), Olszewski 1, Adamczak 2, Kupiec 2, Żółtak 1, Moryń 5, Tórz 1.