Liga Mistrzyń: blisko sensacji w Podgoricy. Kinga Achruk bez bramek

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W 6. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń drużyna Kingi Achruk zmierzyła się Glassverket IF. Buducnost Podgorica pokonał outsidera grupy A 22:21 i przypieczętował awans do głównej rundy prestiżowego turnieju.

Trener Dragan Adżić nie wystawiał na mecz z najsłabszym rywalem w grupie żelaznej siódemki i dał odpocząć liderkom klubu z Czarnogóry. Lekkie zmiany w składzie nie miały początkowo wpływu na wynik. Buducnost zaczął fantastycznie i po licznych kontratakach prowadził w 7. minucie spotkania sześć do jednego. W tym fragmencie gry znakomitą skutecznością błysnęła szybka skrzydłowa, Dijana Ujkić.

Ambitny Glassverket IF nie odpuszczał i na kwadrans przed końcem zawodów zmniejszył straty do zaledwie dwóch trafień, a w 56. minucie doprowadził sensacyjnie do wyrównania.

Do niespodzianki w Podgoricy jednak nie doszło. Zespół gospodarzy obudził się z letargu i rzucił niebawem dwie bramki z rzędu, które zadecydowały o końcowym zwycięstwie Buducnosti.