Liga Mistrzów: Pick Szeged nadal groźny dla Vive, wpadka Mieszkowa Brześć

Po zwycięstwie 29:21 z IFK Kristianstad MOL-Pick Szeged traci do Vive Tauronu Kielce tylko jeden punkt. Wicemistrzowie Węgier plasują się na trzeciej lokacie w grupie B Ligi Mistrzów. Słabszy występ przytrafił się natomiast graczom z Brześcia.

Marcin Górczyński

IFK Kristianstad nie zawojował do tej pory Ligi Mistrzów i wygląda na to, że nie ulegnie to zmianie. Szwedzi notorycznie marnowali sytuacje pod bramką MOL-Pick Szeged, w czym prym wiedli Stig Tore Moen Nilsen i Olafur Andres Gudmundsson. Mniejszy niż zazwyczaj udział w zdobyczach bramkowych miał Jerry Tollbring i po pierwszej połowie mistrzowie Szwecji znaleźli się w trudnym położeniu (12:15).

Skutecznością nie grzeszyli też zawodnicy z Segedynu, ale w przeciwieństwie do rywali mieli w swoich szeregach zdecydowanych liderów. Mowa o Bence Banhidim (zwłaszcza w końcówce) i Sergieju Gorboku. Gwoździem do trumny IFK okazał się przestój w okolicach 50 minuty. Rzuty Philipa Henningssona i Gudmundssona raz za razem lądowały wówczas w rękach bramkarzy Picku. Wicemistrzowie Węgier wygrali 29:21 i nie przeszkodził im nawet słabszy moment w końcówce. Sukces sprawił, że podopieczni Juana Carlosa Pastora mają na koncie dziewięć punktów i zrównali się z trzecim w tabeli grupy B Rhein-Neckar Loewen.

Meczu z Celje Pivovarna Lasko nie będą najlepiej wspominać szczypiorniści z Brześcia. Grę Mieszkowa napędzał Rastko Stojković, ale Serbowi w zdobywaniu goli tym razem nie pomagali koledzy z drugiej linii. Znacznie lepiej od swoich vis a vis spisał się za to mózg Słoweńców, Miha Zarabec. Największy udział w bramkach Celje mieli jednak skrzydłowi. Blaz Janc do spółki z Luką Zvizejem rzucili ponad połowę bramek swojej zespołu.

Liga Mistrzów, grupa B (7. kolejka):

Mieszkow Brześć - Celje Pivovarna Lasko 29:29 (14:15)
Najwięcej bramek: dla Mieszkowa - Rastko Stojković 8; dla Celje - Luka Zvizej 8, Blaz Janc 7.

IFK Kristianstad - MOL-Pick Szeged 21:29 (12:15) Najwięcej bramek: dla IFK - Olafur Gudmundsson 5, Stig Moen Nielsen, Arnar Arnarsson - po 4; dla Pick - Siergiej Gorbok 7, Bence Banhidi, Zsolt Balogh - po 5.