MKS Olimpia-Beskid - Vistal Gdynia: dobry mecz "Góralek", ale znów porażka

Na zakończenie rundy zasadniczej PGNiG Superligi Kobiet kibice z Nowego Sącza byli świadkami bardzo dobrego spotkania pomiędzy miejscową Olimpią-Beskid i Vistalem Gdynia. Zakończyło się ono wygraną zespołu znad morza 29:22.

Marcin Rogowski

Na początku meczu zespół gości bardzo szybko wywalczył dwa rzuty karne z rzędu. Jednak nie przełożyło się to na zdobycz bramkową, bowiem oba fenomenalnie obroniła Karolina Szczurek. Strzelecki impas dopiero w 5. minucie przełamała Marta Rosińska. Dla reszty zawodniczek był to znak, że czas zabrać się do pracy.

Przez kolejne minuty kibice zebrani w hali nowosądeckiego MOSiR-u byli świadkami wymiany ciosów. Dopiero w 18. minucie sytuacja uległa zmianie. Wtedy to gospodynie wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Widząc to trener Paweł Tetelewski zaprosił swoje podopieczne na krótką przerwę. Odniosła ona pozytywny skutek, ponieważ przejęły one inicjatywę i nie oddały jej do końca połowy.

Początek drugiej części spotkania to kontynuacja dobrej gry w wykonaniu gdynianek. Skutkiem tego była rosnąca przewaga, która w 39. minucie wynosiła 5 bramek (wynik 15:20). Mimo to zawodniczki prowadzone przez Lucynę Zygmunt nie poddawały się i w pewnym momencie udało im się nieco zmniejszyć straty.

W końcówce jednak zaczęło brakować im sił. Przełożyło się to na zanik skuteczności zarówno w ataku, jak i w obronie. Dzięki temu brązowe medalistki ostatniego sezonu wygrały 29:22. Jakby tego było mało, w ostatniej akcji meczu urazu nabawiła się Marta Rosińska. Była zawodniczka Korony Handball Kielce prawdopodobnie skręciła staw skokowy.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Vistal Gdynia 22:29 (13:15)

MKS Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek - Płachta, Leśniak 5, Choromańska 1, Luberecka, Smbatian 3, Nosal, Pożoga 1, Rosińska 8, Szabo 4 (2/3).
Kary: 8 min. (Agnieszka Leśniak - 4 min., Angelika Luberecka, Marta Rosińska - 2 min.).
Karne: 2/3.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 7, Urbaniak, Dorsz 1, Kobylińska 10 (5/6), Stanulewicz, Kozłowska 4, Matieli 4, Szarawaga 1, Borysławska 1, Uścinowicz, Macedo 1 (0/1).
Kary: 4 min. (Joanna Szarawaga, Martyna Borysławska - 2 min.).
Karne: 5/7.

Sędziowali: Michał Chodorek i Paweł Popiel (Kielce).
Delegat ZPRP: Stanisław Puszkarski (Zamość).

Widzów: 200 (za protokołem).

Najlepszą zawodniczką spotkania pomiędzy MKS Olimpią-Beskid a Vistalem Gdynia była?