MKS Piotrcovia - Energa AZS Koszalin: znów brakło niewiele

Pod wodzą Rafała Przybylskiego szczypiornistki Piotrcovii spisują się zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu. Mimo poważnego osłabienia do końca dotrzymywały kroku znacznie wyżej notowanej AZS Enerdze Koszalin (24:26).

Michał Ostafijczuk

Po zmianie szkoleniowca Piotrcovia pokonała na wyjeździe KPR Kobierzyce i nawiązała walkę z Zagłębiem Lubin i Pogonią Baltica Szczecin, przegrywając te spotkania w końcówkach. Podobny przebieg miał mecz z Energą AZS Koszalin. Osłabiona drużyna gospodyń walczyła do ostatniej właściwie minuty, ale zeszła z boiska pokonana.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale od 8. minuty przewagę uzyskały przyjezdne, które prowadziły już nawet różnicą czterech bramek (7:3). Piotrcovia nie zamierzała się jednak poddawać. Skutecznie kończyła kontry Vladyslava Belmas, a rzutami z drugiej linii popisywała się Zorica Despodovska. W 22. minucie, po rzucie Zuzanny Pesel, był remis 11:11. Minimalne prowadzenie AZS (14:13) do przerwy zwiastowało emocje w drugiej połowie i tak też było.

Na kwadrans przed końcem koszalinianki prowadziły nadal jednym trafieniem - 19:18, a gdyby Piotrcovia grała mniej nerwowo i bardziej skutecznie to wynik mógłby być inny. W ostatnim kwadransie podopiecznym Rafała Przybylskiego zabrakło już nieco sił, ale do końca dzielnie walczyły i ostatecznie przegrały różnicą dwóch bramek - 24:26.

- Zagraliśmy dziś bez Andjeli Ivanović i Moniki Kopertowskiej. Na powrót czekają: Agata Wypych i Paulina Marszałek. Gdybyśmy grali pełnym składem to uważam, że Koszalin zostawiłby u nas punkty. Bierzemy się teraz do ciężkiej pracy. W grudniu mamy do rozegrania kilka sparingów, chcemy jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej - powiedział po spotkaniu Rafał Przybylski.

MKS Piotrcovia - Energa AZS Koszalin 24:26 (13:14)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Sobińska, Kucharska 5, Klonowska 2, Cieślak, Szafnicka 1, Ivanović, Jałoszewska, Belmas 5, Despodovska 10/3, Dronzikowska, Pesel 1.
Trener: Rafał Przybylski

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch - Protsenko, Michałów 5, Roszak 5/1, Stasiak 3, Budnicka, Tracz 3, Domaros, Chmiel 3, Kaczanowska, Błaszczyk 1, Nestsiaruk 2, Izak, Sądej 4.
Trener: Anita Unijat

Sędziowali: Michał Kopiec (Siemianowice Śląskie), Marcin Zubek (Bytom). Widzów: 300

Czy Piotrcovia utrzyma się w PGNiG Superlidze?