Puchar EHF: Fuechse krok od fazy grupowej, osiem bramek Petara Nenadicia

Fuechse Berlin jest bliskie awansu do fazy grupowej Pucharu EHF. Triumfator tych rozgrywek z 2015 roku i dwukrotny klubowy mistrz świata, wygrał w środę na wyjeździe z RK Gorenje Velenje 29:24 w pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Getty Images / Alex Grimm

Liderami berlińskiej drużyny na boisku w Velenje byli Petar Nenadić i Hans Lindberg, którzy do spółki rzucili ponad połowę z 29 bramek całego zespołu. Serb, były rozgrywający Orlen Wisły Płock, z ośmioma trafieniami był najlepszym zawodnikiem spotkania.

Wygrana w Słowenii przyszła Fuechse łatwo. Zawodnicy Erlingura Richardssona praktycznie od startu meczu kontrolowali wynik, a po upływie kwadransa całkowicie zdominowali rywali. Jeszcze w 15. minucie Gorenje traciło do przyjezdnych jedną bramkę (5:6), ale już chwilę później "Lisy" odskoczyły na prowadzenie 9:5.

Od tego momentu wicemistrzowie Słowenii ani razu nie zdołali złapać z rywalami kontaktu, mimo że na boisku dwoili się Matjaz Brumen i Alem Toskić. Do przerwy Fuechse wygrywało 13:10 i trzy trafienia przewagi utrzymało do 42. minuty (19:16). Dwanaście minut później było już 27:21.

Pięciobramkowe zwycięstwo Fuechse w Velenje praktycznie rozstrzyga losy dwumeczu, bo "Lisy" w europejskich pucharach nie zwykły przegrywać na własnym boisku. W 21 ostatnich pucharowych spotkaniach w Berlinie Fuechse zanotowało raptem dwie porażki. Ostatnią - w maju 2014 roku w finale Pucharu EHF.

Do rewanżu dojdzie w sobotę 26 listopada (godz. 19:30). Zwycięzca awansuje do fazy grupowej rozgrywek.