Mobelringen Cup: porażka pierwszych rywalek Polek podczas ME 2016

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/MARIJAN MURAT /
PAP/EPA / PAP/EPA/MARIJAN MURAT /

W spotkaniu 1. kolejki turnieju Mobelringen Cup, reprezentacja Rosji okazała się zdecydowanie lepsza od kadry Francji (30:23).

Obydwie drużyny przygotowują się do grudniowych ME 2016, podczas których w fazie grupowej Francuzki zagrają między innymi z Polkami.

W pierwszej fazie pojedynku w Stavanger trwała wyrównana walka i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi.

Dopiero około 20. minuty zaczęły przyspieszać Rosjanki, które triumfowały w I połowie 15:11.

Po zmianie stron rosyjski zespół tylko spokojnie kontrolował boiskowe wydarzenia i jeszcze powiększył swoją przewagę, ostatecznie wygrywając 30:23.

Z niezłej strony w szeregach Trójkolorowych pokazała się Alexandra Lacrabere, zaś w szeregach rywalek wyróżniła się Daria Dmitriewa (9 bramek).