Puchar EHF: dramat w Lizbonie! Azoty nie zagrają w fazie grupowej!

Azoty Puławy przegrały rewanżowe spotkanie III rundy eliminacyjnej Pucharu EHF z Benfiką Lizbona 18:24. Puławianie przegrali dwumecz różnicą jednej bramki i odpadli z rozgrywek.

Daniel Kordulski
Materiały prasowe / Grzegorz Trzpil / KS AZOTY PUŁAWY

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla Azotów. Już w 8 min. gospodarze prowadzili 6:1, co oznaczało, że odrobili stratę z pierwszego meczu. Puławianie mieli wyraźne problemy ze sforsowaniem szczelnej obrony rywali. Dodatkowo kilka piłek odbił golkiper Benfiki - Hugo Costa. Zdenerwowani takim obrotem sprawy goście, kilka razy sami przestrzelili w dogodnych pozycjach.

Podopieczni Marcina Kurowskiego gorzej już chyba grać nie mogli. Z każdą minutą zaczęli więc grać coraz lepiej. Słabiej niż zwykle spisującego się Wadima Bogdanowa zastąpił Walentyn Koszowy, który szybko zanotował kilka udanych interwencji. Jego koledzy zdecydowanie poprawili grę w obronie, gdzie początkowo mieli wyraźne problemy, zwłaszcza z powstrzymaniem rozgrywającego, Elledy Semedo. W ataku przebudził się Nikola Prce. W 22 min. Azoty przegrywały już tylko 7:9 i to one były w fazie grupowej Pucharu EHF.

W ostatnich minutach przed przerwą szczypiorniści z Lubelszczyzny mieli kilka szans na doprowadzenie choćby do remisu. Niestety na ich drodze zbyt często stawał skuteczny między słupkami Costa. Grający często w osłabieniu puławianie, do przerwy przegrywali 8:11. Wynik co prawda wciąż promował ich do awansu, ale o spokoju nie mogło być mowy.

Po przerwie do szturmu ponownie ruszyła Benfica, która szybko dorzuciła dwie bramki, wyrównując stan dwumeczu. Azoty na więcej jednak rywalom nie pozwoliły. Do bramki wrócił Bogdanow, a jego koledzy w ataku znów zaczęli częściej trafiać i przewaga gospodarzy nie była większa niż cztery bramki. Taki wynik wciąż promował ekipę z Lubelszczyzny.

W ostatnich minutach reagująca żywiołowo publiczność stworzyła prawdziwy kocioł, coraz aktywniej zachęcając do walki swoich ulubieńców. Nadal cuda w bramce wyczyniał Costa. Awans wymykał się puławianom z rąk kilka minut przed końcem.

S.L. Benfica Lizbona - KS Azoty Puławy 24:18 (11:8)

Benfica: Costa - Carvalho, Lima 1, Pereira 2, Pais, Terzic, Moreira 4, Moreno 5, Da Silva, Pinto, Cavalanti, Semedo 5, Antunes 1, Abrao Silva 2, Raković 4