Liga Mistrzów: Paris Saint-Germain HB ponownie lepsze od Telekomu Veszprem

W spotkaniu 8. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2016/2017, francuskie Paris Saint-Germain HB okazało się zdecydowanie lepsze od węgierskiego Telekomu Veszprem, zwyciężając 28:24.

Tomasz Rosiński
Mikkel Hansen WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Mikkel Hansen
Szczypiorniści z Telekomu przystępowali do niedzielnego meczu w Paryżu z rządzą rewanżu za ubiegłotygodniową porażkę z PSG (28:29) przed własną publicznością. Natomiast gospodarze pragnęli triumfować, żeby utrzymać prowadzenie w tabeli tej grupy i zrealizowali swoje założenie.

Lepiej rywalizację w stolicy Francji rozpoczęli miejscowi zawodnicy, którzy objęli prowadzenie 3:1 w siódmej minucie potyczki. Trudny do zatrzymania dla rywali był chorwacki rozgrywający Luka Stepancić, którego wspomagał Mikkel Hansen.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, a w ich szeregach brylowali Momir Ilić oraz Andreas Nilsson, dzięki którym ekipa z Veszprem wygrywała 7:6 po pierwszym kwadransie konfrontacji.

Wydawało się, że goście zaczynają przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, ale wtedy sygnał do ataku swojej drużynie dał Nikola Karabatić. Najpierw doprowadził on do remisu 10:10, zaś chwilę później trzy z rzędu dobre akcje przeprowadzili jego klubowi koledzy i paryżanie odskoczyli przeciwnikom na trzy trafienia (13:10). Ostatecznie Paris Saint-Germain HB zwyciężyło pierwszą połowę 14:12.

Po zmianie stron podopieczni Zvonimira Serdarusicia byli na fali i nie zamierzali spuszczać z tonu, a ciężar zdobywania goli wziął na swoje barki lewoskrzydłowy Uwe Gensheimer (20:15 w 45. minucie). Ponadto udanie w paryskiej bramce radził sobie Thierry Omeyer, który raz za razem odbijał rzuty mistrzów Węgier.

PSG już spokojnie do końca kontrolowało boiskowe wydarzenia i ostatecznie ograło Telekom Veszprem 28:24.

Liga Mistrzów, 8. kolejka grupy A:

Paris Saint-Germain HB - Telekom Veszprem 28:24 (14:12) Najwięcej bramek: dla Paris Saint-Germain HB - Uwe Gensheimer 6, Nikola Karabatić i Luka Stepancić - po 5; dla Telekomu Veszprem - Aron Palmarsson 5, Laszlo Nagy 4, Gasper Marguc i Marko Kopljar - po 3.

8 IFK Kristianstad 14 2 1 11 396:475 5

Czy uważasz, że Paris Saint-Germain HB wygra zmagania w grupie A Ligi Mistrzów 2016/2017?