Oświadczenie SPR Wisły Płock ws. incydentu przed meczem z Kadetten Schaffhausen

SPR Wisła Płock opublikowała na swojej stronie internetowej oświadczenie w związku z wydarzeniami sprzed sobotniego wyjazdowego meczu drużyny z Kadetten Schaffhausen (25:27) w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Spotkanie w Szafuzie rozpoczęło się z 10-minutowym opóźnieniem, bo fani siedzący w sektorze kibiców Orlen Wisły odpalili racę i uaktywnili system przeciwpożarowy w hali BBC Arena. Delegat Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), Francuz Robert Dujardin, nakazał łotewskim sędziom przerwanie meczu, a organizatorzy zawodów chcieli interwencji policji.

Wisła za zachowanie kibiców nie uniknie najprawdopodobniej kary. Całe zdarzenie zostało opisane przez delegata oraz arbitrów w protokole meczowym i wkrótce trafi do Komisji Dyscyplinarnej EHF.

Wisła przegrała sobotnie spotkanie w Szafuzie 25:27, mimo że do przerwy prowadziła 14:12. Wicemistrzowie Polski skomplikowali swoją sytuację w tabeli grupy A.

Oświadczenie SPR Wisły Płock

Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock S.A oświadcza, że stanowczo potępia incydent, który doprowadził do opóźnienia rozpoczęcia spotkania VELUX Ligi Mistrzów pomiędzy ORLEN Wisłą Płock, a Kadetten Schaffhausen w dniu 26 listopada bieżącego roku.

Od kilku lat płoccy kibice stawiani są przez Europejską Federację Piłki Ręcznej jako wzór w zakresie tworzenia atmosfery meczowej. Głęboko ubolewamy, że budowana przez lata opinia o płockich fanach piłki ręcznej może zostać zachwiana przez jeden incydent z udziałem grupki kibiców.

Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock S.A informuje jednocześnie, że niezwłocznie rozpocznie działania mające na celu wyeliminowanie podobnych zachowań w przyszłości. Z wielką przykrością informujemy również, że rezygnujemy z dystrybucji biletów oraz wsparcia organizacji wyjazdu kibiców z Płocka do Niemiec na mecz z THW Kiel.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy kibicom za wsparcie, którego udzieli naszej drużynie w Schaffhausen. Mamy nadzieję, że postawa, którą zaprezentowaliście już po rozpoczęciu spotkania będzie jedyną obowiązującą podczas meczów z udziałem ORLEN Wisły.

SRP Wisła Płock S.A

Orlen Wisła powinna zostać ukarana za zachowanie kibiców przed meczem w Szafuzie?